Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Kadınlar 4 e Ayrılır 

Bir kadın … kafasına koysa bir şeyi , yüreğine kazısa , azimle , ısrarsa onu yapmak  için can atsa önünde kim durabilir.

Hani azim diyoruz ya çok basit bir kelime gibi görünüyor ama içi son derece ağır ve mükemmel bir kelimedir aslında..

Kadınlar azim konusunda 4 e ayrılıyor

 

1-      İÇİNDE ZERRE KADAR AZİM OLMAYAN KADINLAR :

      Çalışsın ya da çalışmasın hayatında ilerleme olmayan zaten ilerlemek de istemeyen kadın tipidir. Bir yatağın çarşafını değiştirmek bile ona ölüm gelir. Alışverişte bile yorulur . En büyük zevki televizyon setretmektir. Hemen hemen bütün dizileri takip eder. Kilo vermek , gazete okumak , kocasına  sırdaşı cinsel ilişki yaşamak ve yaşatmak , önemli bir sanatsal faaliyette bulunmak, herhangi bir kursa katılmak , kitap okumak onun için çok zor şeylerdir. Bunların hiçbirini yapamaz. Bu tip kadınlar hep bahaneler yaratırlar bahanelerin ardına sığınırlar. Babam okutmadı ki , kocam destek vermedi ki , devlet buna çözüm getirmedi ki , ee çocukları biliyorsun gibi …Onlar hakkında konuşacak çok şey yoktur.

2-      AZİMLERİ OLDUÐU HALDE ENGELLENMİŞ KÖRELTİLMİŞ TUTSAK KADINLAR :

      Bu tip kadınların gerçekten doğru bahaneleri vardır. Onlar yalansız olarak engellenmişlerdir. Başlarında geri zihniyetli bir koca, art niyetli bir kayın valide, zorba bir baba mutlaka vardır ve onu kıskacından asla bırakmaz .Bu tip kadınlar ne zaman kendi düşüncesini haykırmak istese onu bir susturan mutlaka olmuştur. Kınanmıştır, horlanmıştır , ezilmiştir. Halbuki ne yetenekleri ,ne meziyetleri , ne fikirleri vardır. Kim bilir belki bir gün onlarda kabuğunu delip dışarı çıkma imkanı bulurlar…

3-      AZİMELERİ İÇNEDEN TAŞAN KENDİLERİNİ TUTAMAYAN DOÐRU AZİMLİ KADINLAR:

      Bu tip kadınlar okumuş olsun olmasın hiç fark etmez, yanlışa eğriye asla hazmedemeyen , eksikle yetinmeyen , yerinde duramayan doğrunun peşinden koşan melek ruhlu amazon kadınlardır.  Melek ruhlu amazon kadınlar ek gelir sağlar , kitap okur , vücudu tertemizdir , ağdasını ihmal etmez ,  çok terlese de güzel kokar , erkeğine karşı çok gururludur , iletişime çok önem verir, canla başla gayret eder , ileriyi düşünür 10 yıl sonrasına dair planları vardır , kendisine değer verir , mantıklı ve tutarlıdır …Kendi eksiğinin farkındadır ve bundan üzüntü duyar , gelişime , değişme ,yeniliğe ve teknolojiye açıktır. Sağlıklı ve sağlıklı olanın farkındadır. Aktif bir cinsel yaşamı vardır. Çok yorgun olsa bile asla sırtını dönüp uyumaz . Melek ruhlu amazon kadının kötü yanı kendisini durduramaz , fazla iyi niyeti yüzünden yorulan ve başına iş kalan hep kendi olur. Sorumluluk aldığı için daha çok sorumluluk yüklenir.

4-      FAZLA AZİMLİ YANLIŞ VE TUTARSIZ AZİMLİ KADINLAR :

      En tehlikeli kadın tipidir. Sessiz sedasız görünür ama içinde fırtınalar kopar eve gider ince hesaplar yapar, gözlerinden anlarsın belki ama konuşmalarıyla ele vermez kendini bu tip kadınlar şeytan ruhlu amazon kadınlardır. Çalışkan , hırslı ve şeytan ruhlu. Evli bir erkeği çok kolay bir şekilde kafesleyebilirler , kafasına koyduğu her hangi  bir şeyi kötü yollardan da elde edebilirler .Yeter ki istesin. onun doğrucu olma gibi bir derdi yoktur doğrucu görünme gibi bir derdi vardır. Son derece güzeldirler , bakımlı ve hırslıdırlar , parayı ve hesap kitabı çok sever. Herkesle barışıktır ama herkesi ezebilir. Saman altından su yürütürler.

 

*

 

Bir Kadını Sadece Kendisi Engeller Değil mi ?

Hayatın akışı içinde giderken, yolunuzun doğruluğunu düşünmek pek aklınıza gelmez. Gerçekten hedeflediğiniz yere doğru mu gidiyorsunuz, yoksa yönünüz biraz kaymış mı? Bu bilgiye sahip olmak için, şimdiye ve geçmişe göz atmak gerekir.

 

Bir Kadını Sadece Kendisi Engeller!

Bazen her şey yolunda gibi görünür ama bu bir illüzyondur. Eğer ara sıra durup, yaptıklarınıza bakmazsanız, kendi içinizde kaybolabilirsiniz. Kendinize sormanız gereken sorular ve verdiğiniz cevaplardan çıkaracağınız yorumlarınız vardır. Bunları ertelemeyin. İnsan herkesten kaçabilir, kendisi hariç! Sonunda mutlaka aynaya bakmak gerekecektir.

 

Çoğumuz için arkadaşlık kavramı önemlidir. Hayatımızı paylaştığımız, sırlarımızı taşıyan insanlar, bizden sevgi ve övgü bekleme hakkına sahiptirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Her arkadaş, dost değildir. Gerçekten sizi düşünen ve değer veren insanlarla arkadaş olmalısınız.

 

Üzüntülerinizi yürekten paylaşan ve mutluluklarınıza içtenlikle ortak olan kişileri arkadaş edinin. Bu durum, yürüdüğünüz yolda başarı getirecektir. Enerjinizi tüketen, sizi aşağı çeken insanları kendinizden uzak tutun. Arkadaş zannettiğiniz ama olmayan insanları nasıl ayıracaksınız? Şuna emin olun ki, gerçek dost kıskanmaz. Sizi kontrol altına almaya çalışmaz. Sürekli “ben söylemiştim “ diyerek, yaptıklarınızı başınıza kakmaz. Dost, öngörü sahibiyse, mutlaka uyarır ancak düştüğünüzde yanınızdadır ve sizi kaldırır. Geriye kalanlar, ahbap veya tanıdıktan öteye geçemez.

 

Hayatınızda sadece olsun diye var olan bir sevgili, eziyetten ve sırtınızda yükten başka bir şey değildir. Hayatınızdaki fazlalıklardan kurutulun. Dürüst olun ve kendi eleştirinizi yapın. Eğer ilişki yönünde hedefleriniz aynı değilse, neden başka birinin sorumluluğunu taşıyasınız ki? Sorunları görmezden gelmek, onları ortadan kaldırmaz. Beraber yaşamak veya evlenmekle ilgili olarak, ikiniz ortak fikirlere mi sahipsiniz? Sizin birliktelikten beklentilerinizle, onunkiler aynı mı? Dünya görüşünüz, aile yapınız, alışkanlıklarınız uyumlu mu? Gerçek bir aşkın içinde misiniz? Bu soruların cevabı, yaşamınıza ışık tutacaktır.

 

Benim inandığım bir doğru var: Bir kadını kendinden başka kimse engelleyemez. Bir kadında bulunan sabır, azim ve yaratıcılık özellikleri, çalışma ve inançla birleştiğinde, dünyayı yerinden oynatabilir. Çevrenize şöyle bir göz gezdirip, hayran olduğunuz kadınların hikayelerine kulak verirseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bir kadının gücü, karşısındakini şaşırtacak kadar büyüktür. Yeter ki istesin….

 

Dış etkenleri bir kenara koyalım. Üçüncü şahıslar, isteyip de yapmadığımız şeyler için bahanemiz olurlar. Siz mutlu olacağınız halde neleri yapmıyorsunuz, onları bir düşünün. Beğenmediğiniz yanlarınızı ve huylarınızı değiştirmek için, hangi sudan sebeplerin arkasına saklanıyorsunuz? Her yenilgide ortaya süreceğiniz bahanelerden başka, cebinizde neyiniz var? Kendinize adım adım gidilecek bir hedef planı yaptınız mı? Başkaları için yaşamaya devam mı ediyorsunuz? Hayır demeyi öğrenebildiniz mi?

 

Siz hangi kadın tipine giriyorsunuz ?


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Koç Burcu Özellikleri


Manken Gibi Bir Vücuda Sahip Olmak İçin


Makyaj Bilgileri


Dudak Estetiği


Çok Güzel Bacaklar İçin


Abiye Elbise Modelleri


Zerdaçalın Faydaları Nelerdir?


Biberiye Yağı


10 Bitkinin Faydaları ve Yararları


Christina Aguilera Kilolarından Nasıl Kurtuldu?


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı