Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Dudak Estetiği 

Doldun dudaklar güzel kadın imgesidir. Köfte dudak , dolgun dudak … Kimse istemez ki güzel dudaklara sahip olmayı

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak, birçok kadının hayali. Estetik uygulamalar arasında da son yıllarda dudak dolgunlaştırma işlemi öne çıkıyor.

Dr Nuri Soysal dan alıntıdır

Dudak dolgunlaştırma işlemlerinde iki alternatiften söz edebiliriz; ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler. Eğer ameliyat yöntemi tercih ediliyorsa, dudağa başka bir alandan yağ taşıyoruz. Uygun dozda ve ihtiyaç ne orandaysa, yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Ancak bu yöntemin kalıcılığının az olması ve tekrarlanma gerekliliği, biz doktorları uygulaması çok daha kolay olan dolgu maddelerine yöneltiyor.

Enjeksiyon ile dudak estetiği; yeniden şekillendirme, hacmini artırma ve dudak çevresindeki kırışıklıkları azaltmak amacıyla, direkt dudak dokusuna veya çevresinde belirlenmiş noktalara çeşitli dolgu maddelerinin ince uçlu özel iğnelerle enjekte edilmesi prensibine dayanıyor.

AÐIZ ÇEVRESİ DE ÇOK ÖNEMLİDİR


Dudak estetiğinin, sadece dudağın kırmızı kısmını dolgunlaştırma işlemi olarak algılanmaması gerekiyor. Dudak çevresine yapılan dolgu işlemi, dudağın kendisine yapılanlar kadar estetik görünümün sağlanmasında önem taşıyor. Mesela  üst dudak çevresindeki hattın düzgünleştirilmesi ve ağız kenarlarının bir miktar kaldırılması, dudakların estetik görünümüne büyük katkı sağlıyor.

Dudak dolgusu işlemi, özel dolgu maddeleri kullanılarak yapılıyor. Sonuçları kalıcı veya geçici olmak üzere çok çeşitli dolgu maddeleri bulunuyor. Her birinin kendine göre avantaj ve dezavantajları olan bu maddeler, dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin ihtiyaçlarına ve elde etmek istedikleri sonuçlara göre tercih edilebiliyor.

DOLGUYU NASIL YAPIYORUZ ?

Bu işlemi yapmadan önce kişinin beklentilerini öğrenmek çok önemlidir. Çünkü dudak da tıpkı burun gibi yüzün dikkat çeken bir bölgesinde bulunduğundan, yapılacak en küçük hata bile büyük mutsuzluklar yaratabiliyor. Gerektiğinden kalın bir dudak yapmak, “arı sokmuş” gibi bir görüntüye neden olmak, bizim estetik cerrahide hiç istemediğimiz sonuçlar.
Öncelikle bilinmesi gereken, dudakların sahip olunan genlerle belirlenmiş kişiye özel yapılar olduğu, dolgu işlemi ile daha dolgun, şekilli ve genç görünecek şekilde güzelleştirilebileceği, fakat tamamıyla değiştirilmesinin mümkün olmadığı ...

Dudak dolgunlaştırma işleminden önce topical (yüzeysel) olarak ya da enjeksiyon ile lokal bir anestezi uyguluyoruz. Anestezi, işlemin acısız ve mümkün olduğunca konforlu olmasını sağlıyor. Anestezinin ardından çeşitli tekniklerle dolgu maddesi, belirlenmiş noktalara enjekte ediliyor. ışlemin başarısını doğru dolgu  maddesinin seçilmesinin yanı sıra kullanıcının ustalığı ve tekniği de belirliyor.

Estetik sonrası

Dudak estetiğinde kullanılan hyaluronik asitin yan etki riski oldukça küçüktür. Ayrıca oluşacak morarma, makyaj malzemeleri ile kolayca kapatılabilir. Enjeksiyondan kaynaklanabilecek küçük yaralar da çok kısa sürede iyileşir.
Dudak dolgusu işleminden hemen sonra kısa süreli şişlik oluşur. Bunun etkisini azaltmak için buz kullanılabilir. Dudakların aşırı kurumaması için bir dudak nemlendiricisi kullanılabilir.

Dudak dolgunlaştırma işleminden sonraki ilk 12 saat içinde makyaj yapılmamalıdır. 48 saat içinde şiddetli egzersizden ve ultraviyole ışınlara (güneş, solaryum) maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Materyalin topak halinde kaldığı yerler hissediyorsanız, günde iki defa madde tamamen çözülene kadar bu bölgelere hafifçe
masaj yapabilirsiniz.

Ağız kenarındaki çukurluklar da doldurulabiliyor

Üst ve alt dudağın birleştiği noktalarda oluşan çukurluklar da dolgu işlemi ile giderilebiliyor. Bu çukurluklar, ilerleyen yaşla birlikte yerçekiminin etkisiyle çene derisinin aşağı doğru çekilmesi sonucu giderek belirginleşiyor. Bu bölgeye yapılacak dolgu işlemi ile ağız kenarlarının yukarıya doğru kaldırılması ve sonuçta daha pozitif ve mutlu bir yüz ifadesi elde edilebiliyor.

Üst dudağın orta kısmını burun ile birleştiren iki paralel kabarık yapıdaki çizgiye yapılacak dudak dolgusu ile üst dudağın şekillendirilerek yuvarlaklaştırılması ve sonuçta daha estetik ve çekici görünmesi sağlanabiliyor.

Üst dudağın orta kısmındaki V şeklindeki kavis de (cupidis bow) dudak dolgusu yöntemi ile daha estetik hale getirilebiliyor. Bu bölgeye yapılacak dolgu işlemi ile “V” şekli daha net vurgulanabiliyor.

Alıntı

Dudaklarınıza ve kendinize iyi bakın . sevgiler…

 


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Örgü Şal Modelleri


Ev Peyniri Nasıl Yapılır


saç bandı modeli ve yapımı


Diş Hassasiyeti


İbrahim Saraçoğlu Ramazanda Beslenme Önerileri


Erik ve Eriğin Faydaları,Yararları


Çiğ Börek Tarifi,Yapılışı


Portakallı Islak Kek Tarifi


Makyaj Hileleri


Prostat - Elli Yaşlarda Cinsel Yaşam Nasıldır?


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı