Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Fraksiyonel Lazer Tedavi ile Cilt Güzelliği 

Estetik cerrahide yüz gençleştirmenin yeni boyutu: Fraksiyonel lazer tedavileri.

Cildinizle Aynı Yaşta mısınız?

Çoğumuz yaşlanmaya başladığımızı cildimizde kırışıklıklar, gevşeme, sarkma, çizgilerde derinleşme, lekelenmeler, cansızlaşma ve yüzümüzde yorgun bir ifade fark ettiğimizde anlarız. Olduğumuzu hissettiğimiz yaşla aynada gördüğümüz görüntü arasındaki fark, özellikle çok iyi dinlenmişken çevreden aldığımız ‘yorgun görünüyorsun’ tepkileri bizi kişisel ve sosyal açıdan olumsuz etkilemeye başlar. Vücudumuzu fiziksel açıdan son derece sağlıklı, aktif, güçlü ve genç hissederken yüzümüzde gördüğümüz bu değişim, cildimizin belki de bizden erken yaşlanmayla ilgili bir uyarı olabilir.

 Normal yaşlanma sürecimizin dışında yerçekimi, genetik faktörler, diyete bağlı faktörler, sigara kullanımı, hava kirliliği, stres ve güneş ışınlarına maruziyet gibi birçok etken erken yaşlarda ciltte hasar oluşturmaya başlar.

Cildimizde gördüğümüz yaşlanma belirtileri normal sürecin bir parçası olabileceği gibi, bizi dış etkenlerden korurken yıpranmış bir cildin gözle görünür hale gelmeye başlayan belirtileri de olabilir.

Yaşlanmanın İzlerini Silmek ve Daha Genç Görünmek Mümkün müdür ?

Yüzümüz ve cildimizde görmeye başladığımız yaşlılık belirtileri ister yaşlanma sürecinin bir parçası, ister yıpranmış bir cildin erken yaşlanması olsun, bugün elimizde kırışıklıklar, derinleşen çizgiler, lekelenmeler ve sarkmalarla mücadele edebileceğimiz, bilimsel açıdan kanıtlanmış birçok tedavi yöntemi mevcut. Örneğin kırışıklıklar için botox, derin çizgiler ve çöküntüler için dolgu maddeleri, cildin kollajen üretimini stimüle ederek germe yapan Poli-L Laktik asid, Bluepeel gibi leke ,kırışıklık ve cilt gençleştirmede kullandığımız güçlü ve kontrollü kimyasal peeling sistemleri ve teknolojinin cilt gençleştirme konusundaki en son gelişmesi fraksiyonel lazerler ameliyat dışı yöntemler arasında sayılabilir. Tüm bu yöntemler veya bunlardan birkaçı kişinin ihtiyacına göre belirlenerek kombine edildiğinde yaşlanma ile ortaya çıkan belirtileri geriye döndürüp daha genç bir görünüm elde edebiliyoruz. Yani yaşlanmanın izlerini silmek mümkün.

Bu aşamada iyi ve gözle görülür bir sonuç elde edebilmek için önemli olan, tıbbın her alanında olduğu gibi tanının doğru koyulması ve tedavinin de doğru bir şekilde, bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerle konunun uzmanı bir hekim tarafından yapılmasıdır. Aksi taktirde çoğumuzun senelerdir bir işe yaramadığını bile bile birtakım ürünleri kullanması gibi ya tedaviler etkisiz kalacak, ya da istenmeyen komplikasyonlar sebebiyle kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Estetik Cerrahi’nin Yaşlanmaya Karşı Yaklaşımı

Estetik ve Plastik Cerrahi yeniden şekillendirme, eski haline döndürme ve güzelleştirme prensipleriyle tüm vücudu ve katmanlarını bir bütün olarak ele alır. Yüz ve cilt yaşlanmasına karşı da bu prensiplerle yaklaştığından mükemmel sonuca ulaşabilmek için gerekli olan tüm ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemleri kombine eder. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin erken uygulanmaya başlanmasıyla ameliyat ihtiyacı çok daha ileri yaşlara ertelenebilmektedir. Fraksiyonel lazerler günümüzde cilt gençleştirme konusunda elimizdeki en önemli silahlardan birini teşkil etmektedir.

Fraksiyonel Lazer Nedir Ne Değil dir?

Son yıllarda cilde hasar vermeden tedavi olanağı sağlayan fraksiyonel lazer sistemleri ile cilt gençleştirme alanında çok başarılı sonuçlar alınmaya başlandı. Fraksiyonel lazerlerde yüksek enerji fraksiyone edilerek, yani bölünerek mikroskobik sütunlar şeklinde cilt altına iletilir ve bu bölgede oluşturduğu ısı nedeniyle doğal yara iyileşmesini, kollajen, elastin ve hyaluronik asid sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlar. Doku onarılırken cilt gerginleşip sıkılaşır, çizgilerden arınır. Kırışıklıklar azalırken
daha canlı ve genç görünümlü bir cilt elde edilir.

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Nelerdir ?

Fraksiyonel lazerlerin diğer etkili cilt soyma yapan lazer sistemlerine olan en önemli üstünlüklerinden biri iyileşme ve sosyal hayata dönüş sürecinin çabuk olmasıdır. Özellikle günümüzde vakit sıkıntısının önemi gözönüne alındığında hızlı ve aynı zamanda etkili cilt gençleştirme tedavilerine ihtiyaç artmaktadır. Fraksiyonel lazerler 2-3 hafta sosyal hayattan uzak kalmayı gerektirecek tedaviler yerine aynı etkinin alınabileceği konforlu bir tedavi ve çabuk iyileşme şansı verirler.

Cildin üst tabakası tedavi sırasında korunduğu için soyulma ve yaralanma görülmez. Günlük aktiviteye dönüş hemen veya çok kısa sürede olur. Birkaç gün sürecek bir pembelik - kızarıklık beklenir.
Fraksiyone edilmiş sütunlar gereksiz ısınmayı önleyerek tedavi sırasında ağrıyı azaltır.
Etkili cilt gençleştirme sağlar.

Uygulama Bölgeleri

Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kol gibi birçok vücut bölgesinde cilt gençleştirme için kullanılabilir.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Sonucunda Ne Bekleriz?

Cildin kollajen sentezinin tetiklenmesiyle cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. İnce çizgiler silinir. Kırışıklıklar azalır ve cilt gerilip sıkılaşır. Yüz ovali bu şekilde tekrar toparlanabilir. Uygulamadan hemen birkaç gün sonra ciltte sıkılaşma ve gerilme hissedilebilir ancak tedavinin gerçek etkisi 6 haftada ortaya çıkacak ve cildiniz 4-6 ay boyunca gençleşmeye devam edecektir. İstenilen sonuç için 6 hafta arayla 3- 5 seans tedavi önerilmektedir.

Mükemmel Sonuca Ulaşabilmek için Sadece Lazer Yeterli midir ?

Fraksiyonel Lazer veya herhangi başka bir yöntem ile cilt gençleştirme işleminden maksimum fayda elde edebilmemiz ve çıkabilecek komplikasyonları en aza indirgeyebilmemiz için tedavi öncesinde cildin hazırlanması, seans aralarında cildin bakımı ve korunması, tedavi sonrasında sürekliliğin sağlanabilmesi için cildin beslenmesi ve korunması büyük önem taşır.

Lazer yaptırmış olmak mı istiyoruz yoksa gerçekten gözle görülür bir cilt gençleştirme tedavisine hazır mıyız? Fraksiyonel lazer uygulaması ile hiç hazırlık yapılmamış bir ciltte de iyi sonuçlar elde edebiliriz. Ancak önceden tedaviye hazırlanmış bir cilt bize gerçekten inanılmaz sonuçlar verecektir. İyiye razı olmakla mükemmeli yakalamak arasında seçim yapmak gerektiğinde bir Plastik Cerrah hastasının yüzüne baktığında kabul edilebilir bir tedaviyle yetinmek yerine gerçekten iyi bir sonuç görerek mutlu olmayı ister.

Fraksiyonel lazer uygulamaları çok etkili ancak çok da masum olmayan tedaviler olduğundan hastanın doktoruyla birlikte tedaviye iştirak etmesi sonuç açısından önemlidir.

Uygulama Öncesi Cildin Hazırlanması Neden Önemli?
Fraksiyonel lazer dokunun doğal yara iyileşmesini ve kollagen sentezini tetikleyerek işlev görür. Kollagen sentezi için ise aynı zamanda antioksidan özelliği de olan C vitamini gereklidir. Bu yara iyileşme döneminde cildin C vitaminine olan ihtiyacı artar. Önceden cildi C vitamini ile besleyerek hazırlamak bu yüzden çok büyük önem taşır.
Uygulama öncesinde cildin leke açıcılarla homojenize edilmesi ve güneşten korumaya alınması çıkabilecek lekelenme gibi komplikasyonları azaltır. Daha güvenle gerekli doz enerjiyi kullanabilmemizi sağlar. Cildin temizliği ve soyucu ajanlarla ölü tabakaların atılması lazer ışınlarının istenilen derinliğe inebilmesini sağlar ve böylece tedavinin etkinliği artar.

Kısacası daha az komplikasyon ve daha etkili sonuç için Fraksiyonel Lazer uygulamaları öncesinde cildi hazırlamak gerekiyor.

Bu hazırlık hekim tarafından reçete edilen ilaç ve dermo -kozmetik sistemlerin karışımını sabah- akşam sadece 5’er dakika ayırarak cilde uygulamak suretiyle kolaylıkla yapılabilir. Örneğin Dr. Obagi tedavi protokolleri ile hazırlanmış Nu-Derm sistem bu hazırlık aşamasında güvenle kullandığımız etkili kombine tedavi sistemlerinden biridir.
Cilt hazırlanma aşamasında lekelerden arınmaya, aydınlanmaya ve canlanmaya başlar.
Cildin hazır olup olmadığına uygulamayı yapacak olan hekim karar verir.
Fraksiyonel lazer hazırlanmış bir ciltte görmeyi beklediğiniz mutlu edici sonucu daha kolay verecektir.

Uygulama Sonrası Bakım

Fraksiyonel lazer uygulaması sonrasında ciltte bir veya birkaç gün sürecek pembelik- kızarıklık beklenir. Bu dönemde bol nemlendirici, C vitamini ve güneş koruyucu kullanılmalıdır. Günlük aktivitelere dönüş çok kısadır.

Bir yandan cildimiz yaşlanmaya, iç ve dış yıpratıcı faktörlere maruz kalmaya devam edeceğinden elde edilen iyi sonuçların sürdürülebilmesi ve kalıcı olması için hekim tarafından belirlenecek sürekli bir cilt bakım protokolü oluşturulması faydalı olacaktır.

Diğer Uygulama Alanları

Fraksiyonel lazerleri cilt gençleştirme dışında akne (sivilce) izi tedavisi, striae (vücuttaki cilt çatlaklarının tedavisi), yara izi tedavisi, ameliyat izi tedavisi ve melasma tedavisinde de güvenle uyguluyoruz.

Estetik Cerrahi’de Çok Boyutlu Yaklaşım
Yüz ve cilt yaşlanmasının nedenleri ve ortaya çıkan belirtiler çok ve çeşitli olduğundan tam sonuç alabilmek için tek bir tedavi yaklaşımı asla yeterli olmaz. Estetik ve Plastik Cerrahi cildin en üst tabakasından başlayarak alttaki kemik dokuya kadar tüm planlarda bütünsel bir yaklaşımla çok boyutlu çözüm üretmeyi hedefler. Bu sebeple kombinasyon tedavileri bizim için önem kazanmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre cildi tedavi eden basit ajanlardan, lazer cilt gençleştirme ve sıkılaştırma tedavileri, kimyasal peeling, kırışıklıklar için botulinum toksin enjeksiyonları, volüm kayıpları ve derin çizgiler için dolgu maddeleri, sıvı lifting ajanları, bunun yanında gözkapağı ameliyatları, kaş kaldırma, alın germe, boyun germe, yüz germe gibi basit veya radikal ameliyatlara kadar sahip olduğumuz geniş tedavi yelpazesinden gerekli olanları seçip kombine ederek tek bir tedaviye göre çok daha iyi, tam ve mutluluk verici sonuçları alabiliyoruz .

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Simin Oğur
Viplast Estetik ve Plastik Cerrahi  

 

alıntı


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Ünlülerin Ayakkabıları


Ünlülerin Günlük Hayatta ki Kıyafetleri


Mide Yanması Ekşimesi


Bacak İnceltme Hareketleri


Fırında Tavuk Tarifi


Bebeklerin Yürümeye Başlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Anne Sütünü Arttırmak


En Güzel Kapalı Abiye Modelleri


2011 Sade Gelinlik Modelleri


Göğüs Hastalıkları ve Belirtileri


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı