Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Estetik Cerrahi 

Tıptaki gelişmeler estetik cerrahide yeni yaklaşımlara sebep oldu. Artık daha az zahmetle daha tatmin edici sonuçlara ulaşmak mümkün

Özellikle son birkaç yılda yüz anatomisinin daha iyi anlaşılması ve hastalara yapılan cerrahi uygulamalar sonrası elde edilen sonucun zaman içinde değişebildiğinin görülmesi ile plastik cerrahiye yönelik yaklaşımlar ciddi olarak yenilendi. Birkaç yıl öncesine kadar, cerrahi yaklaşım, organın tamamına yakın değiştirilmesi ile estetik bir görünüme ulaşmak iken, artık orijinal anatomik yapının korunarak, daha doğal ve kalıcı sonuçların elde edilmesi için çaba sarf ediliyor. Yıllar içinde yapılan ameliyatların yakın ve uzak sonuçlarının görülmesi ve geliştirilen yeni teknolojiler, artık daha kısa sürede daha az travma ile ve daha kalıcı estetik düzeltmeler yapılmasını sağlıyor. Son gelişmeleri takip etmek amacıyla, estetikte yüz bölgesindeki yeni uygulamaları, alanlarında uzman Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahlar Op. Dr. Atilla Alp ve Op. Dr. Naci Çelik’e sorduk. İşte profilo plasty’den jinekomasti’ye kadar estetikte son uygulamalar;

Erkeklerde % 50-60 oranlarında görünen jinekomasti; erkek meme dokusunun aşırı büyümesi olarak tanımlanıyor ve birçok nedene bağlı oluşabiliyor. Fizyopatolojik olarak kanda östrojen artışı veya östrojen benzeri yapıların artışına bağlı oluşabiliyor. En çok rastlanan jinekomasti çeşidi herhangi bir sebebi olamayan jinekomastidir. Alkolik erkeklerde bu problemin %30 oranında görüldüğünü belirten Op. Dr. Atilla Alp jinekomasti tedavisinin “yaklaşık 1 saat süren, hastanın gündelik aktivitelerinde değişiklik yaratmayan ve iz bırakmayan cerrahi bir girişim” olduğunu vurguluyor.
Daha çok yağ aldırma yöntemi olarak bildiğimiz liposuction; jinekomasti içinde tedavi tekniklerinden biri. Meme üzerinde herhangi bir iz yaratmadan, sadece küçük kanüllerin girebildiği deliklerden içerideki yağ ve meme dokusu alınıyor. Bu teknik meme ve yağ dokusunu homojen bir şekilde dışarıya alınabiliyor ve ilk günden itibaren deride küçülme sağlanıyor. En sarkık memelerin bile düzeltilebileceği liposuction ile yaklaşık bir ay içinde kusursuz bir görünüme sahip olunuyor.

“ İdeal ”  kavramı yeniden tanımlandı, burunlar doğallaştı…

Estetik operasyonlara giderek artan ilgi uzmanların “ideal” tanımını değiştirdi. Türkiye`de ilk sırayı alan burun estetiği ideal sıfatına simetri, doğallık, gölgede bile fark edilebilen dizayn tanımları katıldı. Türk kadınlarının artık simetrik, ucu ve sırtına verilen parlaklık ve gölgelerle kusursuz burun istediğini açıklayan Op. Dr. Atilla Alp (yanda) “Önceleri ideal burun için altın oranı uygulardık, fakat şimdi bu oranlara uygun yaptığımız burunların her zaman doğal durmadığı görülüyor ve talep edilmiyor. Kadınlar ve erkekler özellikle birbirine benzemeyen doğal görünümlü burunlar tercih ediyorlar” diyor. Mantıklı ölçülerde daralmış bir burun ucuyla birlikte, doğal görünümlü, simetrik bir burun elde etmenin yanı sıra; ışığın burun ucu ve burun sırtı arasında ortaya çıkardığı gölgelenmeler ve parlaklıkların da estetiğe doğal mükemmelliği getiriyor.

Dr. Naci Çelik,  öncelikle yapılan her estetik operasyonun biyonik bir görünüm oluşturmadığı gerçeğini kabul etmeniz gerektiğini söylerken sizi en doğru anlayabilecek, istediğiniz görünümü elde edebilmeniz için gerekli sistem ve aletlerle çalışan doktoru bulmanız gerektiğini önemle vurguluyor. Böylece sonuçtan memnun kalma ihtimalinizin kesinlere yaklaşacağını, sahip olacağınız görünümün ise sizi tatmin edecek değişimde ve fark edilemez olacağını söylüyor.

Yapılan araştırmalar sonucu, en fazla tercih edilen operasyonların meme küçültme-büyütme ve burun estetik operasyonlarının olduğu ortaya çıkmıştır. Özellikle burun görünümündeki şikâyet nedeniyle başvuran hastalarda, pek çok doktor işlemin basitliği ve hastaya maliyetinin fazla olmaması nedeniyle rhinoplasty işlemini tavsiye ediyor. Bu da estetik operasyonu geçirmesine rağmen hastanın hala kendisini daha güzel ya da daha yakışıklı hissetmemesine ve yüze uygun olmayan yapay görünümlü bir burna sahip olmasına neden olmuyor. Haliyle burun ameliyatı olmak isteyen hastalar çevrelerindeki bu kötü örnekleri görerek yaptırmak istedikleri operasyonları yaptırmaktan vazgeçiyorlar. Dr Naci Çelik ise Profiloplasty ile hastaya, her şeyden önce özgüven, harcadığı zaman ve paranın tam karşılığını aldığı tatminini kazandırmayı hedefliyor. Çünkü Profiloplasty ile yüzün herhangi bir uzvundaki radikal değişikliğin, diğer uzuvlarla mutlaka uyumlulaştırılması ve efsanevi altın oran’a yaklaştırılması hedeflenirken hastanın sonuçtan memnun olması sağlanıyor.

Dr Naci Çelik estetik operasyonlar sonucu sağladığı memnuniyetin sebeplerinden birini Profiloplasty’ye bağlarken bir diğer bir nedeni ise ABD’den getirdiği ve Türkiye’de bir tek kendisinde bulunduğu Vectra aletine bağlıyor. Vectra, hastaya ameliyat sonucu elde edeceği görünümü 3 boyutlu şekilde ameliyat öncesi gösteren mucizevi bir alet. Bu alet yüz operasyonları dışında meme küçültme-büyütme operasyonlarında da hastaya fikir edinme konusunda yardımcı oluyor. Çünkü Vectra, hastalara sağdan, soldan, yukarıdan ve aşağıdan nasıl bir görünüm kazanacaklarını gösterirken bazen kararında yanıldıklarını anlamalarını sağlıyor.

Cilt yenilemede son teknikler ile yılları geriye doğru sayacaksınız  

Cildinizin lekeler, ince kırışıklıklar, sarkmalar sonucu bozulan formunu toparlamak, yenilemek için botoks uygulamalarından lazere kadar birçok yeni ve gelişmiş teknikler bulunuyor. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemlerin tercih edildiğini belirten Op. Dr. Atilla Alp, son zamanların en popüler cilt yenileme teknolojisi Jetpeel’i “cilt detoxu, peeling, ciltte aşırı kuruluk, doğum çatlakları, kırışıklıklar, iğnesiz mezoterapi, akne ve leke tedavileri” için kullanıyor. İnjet tekniği kullanılarak özel tasarlanmış titanyum başlıklardan cilde verilen su ve oksijen, cildin alt katmanlarına mikro zerrecikler şeklinde aktarılıyor. Bunun yanısıra cildin ihtiyacı olan serum ve vitaminlerin cilt altına enjeksiyonsuz olarak uygulanabiliyor.

***

Alıntı Radikal


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Ajda Pekkan Bacak Sırları


Bebeklerde Tırnak, Bebek Tırnak Temizliği


Dekolte Gelinlik Modelleri


Erken Adet Olma Araştırması


Hadise Saç Rengi


Beyonce Makyaj Sırları


Ustasından Gerçek Pizza Tarifi


Çerkez Tatlısı Tarifi,Yapılışı


Yengeç Burcu Özellikleri


En son Moda Babet Modelleri


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı