Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Aldatılmamak İçinİlişkilerde aldatma ne zaman başlar?

Aldatılmamak için nasıl bir eş olmalıyız?

 Kadın ihanetini eşiyle paylaşmalı mı?

İşte uzmanların cevapları...
GENELLİKLE ilişkide birisi kendisini dışlanmış ya da ilgisiz hissettiğinde, aldatma riski artar. Mesala , hamilelik ve doğum döneminde eşinden beklediği ilgiyi göremeyen bazı erkekler, evlilik dışında ilgi alma düşüncesi içerisine girebilir ve maalesef aldatma durumu gerçekleşebilir.

RİSKLİ ORTAM HAZIRLANIR
-''YoÐun eleştiri, hataların sürekli vurgulanması, kişinin kendisini ilişkide dışlanmış hissetmesine neden olabilir. Bu da aldatma için riskli bir ortamı hazırlar'' diyen İnternational Hospital'dan Psikolog Ferahim Yeşilyurt, ''Aldatılmak için nasıl bir eş olmalıyız?'' sorusuna ise; ''Bunun kesin bir formülü yoktur. Ancak ilişki içerisinde sevgisini verebilen ve alabilen, ihtiyaçları karşılanan, farklılıklara saygı gösteren bir çift olduğunuzda aldatılma ihtimali azalmaya başlar. İlişkide bu özelliklerin olması aldatılma ihtimalinizi düşürür ancak hiçbir formül bu ihtimali sıfırlayamaz. Genel olarak bakımlı olmak, bedensel temizliğe önem vermek, birbirine zaman ayırmak, ilişkide güven duygusunu yaşamak ve yaşatmak, açık iletişim içerisinde olmak özelliklerden başlıcalarıdır'' diyor.

KENDİSİNİ İSPAT ETMEK YA DA EŞİNİ CEZALANDIRMAK İÇİN Mİ?
-Psİkolog Ferahim Yeşilyurt ilişkilerde aldatmayı bu şekilde değerlendirirken, Medical Park Fatih Hastanesi'nden Klinik Psikolog Sinem Demir ise; duyguların karşılıklı olduğu ilişkilerde yaşanan 'aldatma/aldatılma' durumunun, sadece aldatan kişinin diğer kişiye yönelik duyguları ile ilgili olmadığını ifade ediyor. Kişinin kendisini çevresine 'ispat' etmek için de aldatabileceğini söyleyen Demir, eşini cezalandırmak için de aldatabileceğini sözlerine ekliyor.

GEYŞA MODELİ KADIN OLMAK
-Sİnem Demir, beraber olduğumuz kişi tarafından aldatılmamak için 'geyşa modeli kadın' veya 'süper-güçlü erkek' gibi modelleri önermenin, ruh sağlığı uzmanları açısından etik olmadığı gibi, psikoloji bilgileriyle çeliştiğini vurguluyor.
'Çiftelerin ruhsal açıdan yaşadıkları tıkanma ise ilişkilerindeki tıkanmalarla ilgili de olabilir. Aldatmak, bu gibi ilişki sorunlarının 'bir patlaması' olarak ortaya çıkabilir. Ancak her zaman bir tarafın 'en doğru şekilde davranmaması' ya da 'en fit vücuda sahip olmaması' yüzünden aldatma gerçekleşmez.

NORMAL BİR HAK !
-Sosyal olarak kabul edilmesi ve teşvik edilebilmesi, çocukluktan itibaren 'sevme' konusundaki yanlış bilgilendirmeler; aldatmayı, özellikle erkekler için 'normal bir hak' olarak adeta dayatıyor.
Peki, aldatılmış olmak için arada mutlaka 'cinselliğin' yaşanmış olması mı gerekiyor? Bu soruyu Sinem Hanım'a yöneltiyorum. Bunun kişiden kişiye göre değiştiğini söyleyerek şöyle yanıt veriyor: 'Ufak tefek flörtleri aldatma saymam, duygusal olarak birine bağlanırsa aldatıldığımı düşünürüm' diyen bir eş için aldatma farklı bir noktada başlar. Eşinin bir başkasıyla cinsel birlikteliği olmasını aldatma saymazken; el ele tutuşarak gezmelerini 'aldatma' kabul eden bir eş için 'aldatılma eşiği' farklıdır. Diğer taraftan, aldatma eyleminde olan taraf için de 'aldatmanın sınırları' farklı olabilir. Sorun, iki tarafın aldatma sınırlarının birbiriyle ne kadar uyuşup uyuşmadığına göre değişir.

ÖLÜ BİR EVLİLİK HALİ
-Aldatma sürerken ilişki devam etse ve diğer taraf (veya taraflar) bundan haberdar olmasa da, gidişat 'ölü bir evlilik/ilişki' olabilir. Eğer aldatan tarafın değer yargıları 'suçluluk' duygularına yol açıyorsa, kısa ve uzun vadede depresyon, tükenmişlik benzeri durumlar oluşabilir.'

Eğer Kadın ihanet ettiyse bunu eşiyle paylaşmalı mı ?
-Psk. Sinem Demir: 'Bir psikoterapist, aldatma eyleminden rahatsız olan ve bunu bitirmek isteyen, ancak evliliğindeki sorunları çözmek isteyen bir kişiye, 'aldattığını söylemek zorundasın' gibi yaptırımlarda bulunamaz. Buna karşın, bir evlilikte veya ilişkide sürekli devam eden bir 'aldatma' halinin 'ilişkinin dinamiğini er geç bozacağı' önermesinde bulunabilir.
Kaynak :Esra Cengiz posta gazetesi

Şu 3 günlük dünyada kalp kırmak yuva yıkmak niye ? İnsan bir kere yaklaşınca kendini kaptırıyor ve kendini bir çıkmazın içinde buluyor diyor aldatma eğiliminde olanlar. Bütün çiftlere huzur , mutluluk dolu yaşamlar ve sadık duygular diliyoruz. Lütfen aldatmayın ve aldatılmayın.Sevgiler…


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar
karizma
insan sevdiğinin kıymetini bilirse aldatılmaz,seviyosa zaten aldatmaz,hem sevip hem aldatanlar varsa onlar aşkın kıymetini bilmeyenlerdir ve hiç bi şeye layık değillerdir. 
Dr. Ender saraç parlak bir cilt için maske


Tesettür Elbise Modelleri 2011


Kusursuz Görünen Ciltlerin Sırrı


Yalnızlık


Katlı Gelinlik Modelleri


Cilt Bakımı İçin Aromatik Yağ Karışımı


Makarna Böreği,Tarifi,Yapılışı


Yazın Saç Bakımı


Meyveli Lokum Tatlısı Tarifi,Yapılışı


Güzellik Kaynağı Yemişler Cildinizi İçeriden Nemlendirir


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı