Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Vajina EstetiğiVajinasına Estetiği Artıyor

 

İngiltere'de son yıllarda kadın cinsel organı vajinaya yönelik estetik ameliyatlarda büyük artış yaşanıyor..

Kadınlar cinsel organlarının çevresinden doku alınmasını içeren ameliyatları, dar giysiler giydiklerinde veya eşleri için tercih ediyor.

Ancak University College of London"dan uzmanlar ameliyatın bölgedeki sinirleri tahrip edebileceğini ve cinsel duyarlılığı, ilişkiden alınan zevki azaltabileceğini söyledi.

Vajina estetiği yaptıran kadınların doğumda da güçlük yaşayabileceği belirtildi. İngiltere"de bu tip ameliyatların sayısında bir yıldır yüzde 70 artış kaydedildi.

 

Bu operasyonlar bazı hekimler tarafından tamamen estetik operasyonlar olarak kabul edilmesine rağmen bazı durumlarda bozulmuş cinsel fonksiyonları düzeltmek maksadı ile de yapılabilmektedir.

 

Vajenin daraltılması (Vaginoplasti)

Vajenin normal doğum veya doğumlar sonrası genişlemiş olarak kalması sonucunda penisi kavrayabilmesi azalacak ve hem erkek hem de kadında bir cinsel tatminsizliği beraberinde getirecektir. Bu durumda vajen daraltılarak estetik olarak dikilebilir.

 

Vajinanın daraltılarak dikilmesi ameliyatına  "vaginoplasti" (vaginoplasty) adı verilir.

 

Bazan cinsel ilişki anında vajen içinden bir takım "hoşnutsuzluk yaratan sesler" de gelebilir. Vajinanın genişliğinden kaynaklanan bu sesler cinsel birleşme sırasında erkekte ve kadında konsantrasyonu bozarak ilişkiden alınan hazzı olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan bu tür problemler kişileri cinsel ilişkiden soğutup uzaklaşmalarına ve cinsel yönden mutsuz çiftlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu tür durumlarda yapılan vajinanın daraltıcı operasyonları (vajinoplasti ameliyatları) ile sorun kolaylıkla giderilebilecektir. 

 

Bazan de cinsel hazzın arttırılması amacı ile daha önce doğum yapmamış, hatta bekar olan bayanlarda da vajen daraltıcı ameliyatlar yapılabilmektedir. Evlilik öncesi bu şekilde kadın-doğum kliniklerine başvuran pek çok bayan bulunmaktadır.

 

Vajina daraltıcı ameliyatları jinekolojik ameliyatlar içinde olup "colporaphy posterior" ameliyatı olarak da geçer. Bu tür ameliyatların bu bölgenin anatomisini bilen "jinekologlar" tarafından yapılması önerilir; plastik-estetik cerrahların yapması önerilmez. Aksi takdirde istenilmeyen bir takım komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

 

Epizyo nedbelerinin (skar) çıkarılması

Normal doğumda bebeğin rahat bir şekilde çıkmasını sağlamak amacı ile vajina girişine (perine bölgesine) bir kesi yapılır. Bu kesiye "epizyo" veya "epizyotomi" adı verilir. Epizyo kesilerinin normalden kötü iyileşmesi veya kötü bir şekilde dikilmesi sonucunda bu bölgede "skar" adı verilen "nedbe dokuları" kalabilir.

 

Kötü iyileşmiş epizyotomi nedbeleri sonucunda cinsel ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik ve cinsel tatminsizlik problemleri ortaya çıkabilir.  Ayrıca kötü görünümlü bir vajina kişide özgüven eksikliğine, eşinden utanmaya ve cinsel ilişkiden kaçınmaya yol açabilir.

 

Bu tür problemi olan kişilerde yaklaşık 30 dakika süren ve lokal anestezi eşliğinde (uyuşturularak) yapılan bir operasyonla epizyo nedbeleri çıkartılıp o bölgenin yeniden onarılması sağlanabilir. 

 

Yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile vulvo-vajinal doku yeniden estetik olarak dikilir. 

 

İşlem sırasında aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen "vajen yırtıkları" da düzeltilir.  Ayrıca bu tür ameliyatlara vajina daraltma işlemi de eklenebilir.

 

Estetik operasyon sonrası görünüm mükemmeldir ve kişilerde hem psikolojik hem de işlevsel kazançlar beraberinde gelmektedir.

 

Labiumların (iç dudakların) düzeltilmesi operasyonlarına "labioplasti" (labioplasty) adı verilmektedir.

 

Bazı bayanlarda labium minoralar yani iç dudaklar, bazı kişilerde yapısal olarak normalden uzun, geniş, düzensiz şekilli veya asimetrik olabilir.  Estetik açıdan kötü gözüken genital organlar kişileri psikolojik yönden olumsuz etkilemektedir. (Yandaki Görünüm)

 

 

Ayrıca geniş ve uzun labiumlar (dudaklar) ilişkide cinsel penetrasyon sırasında (penisin vajina içine girişinde)  gerilerek ilişkide ağrı hissedilmesine sebep olabilir.

 

Diğer taraftan sarkık ve uzun iç dudaklarda oluşan aşırı terlemeler sonucunda labium dokusu arasında mantar enfeksiyonları (candida vulvit) ve bakteriyel enfeksiyonlar da sık olarak görülmektedir. Bu tür enfeksiyonlar kişilerde kötü kokulara da sebep olmaktadır.

 

Bazı durumlarda ise doğuştan veya ergenlik döneminden sonra bir dudak diğerine oranla daha büyük, sarkık, kabarık veya geniş olabilir. Bu duruma "labial asimetri" (dudak asimetrisi) adı verilmektedir. Kişilerde psikolojik olarak oldukça sıkıntılar yaşatan labial asimetri problemi de tecrübeli ellerde basit cerrahi girişimler sonucu kalıcı bir çözüme ulaşabilmektedir. 

 

Sayılan tüm bu nedenler sonucunda hem estetik hem de fonksiyonel yararlar açısından kalıcı bir çözüm için labioplasti operasyonuna gerek duyulabilir.

 

Labioplasty operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Daha sonra düşünülecek olan normal doğuma bir engel teşkil etmez.

 

Yine labioplasti operasyonları bakire kızlarda da yapılabilir.  Kızlık zarı operasyon bölgesinden yaklaşık 3-4 cm içeride bulunmaktadır ve kızlık zarı açısından hiç bir problem oluşmayacaktır.

 

Benzer şekilde iç dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir ve yine labioplasti gerekli olabilir.

 

20-30 dakika gibi bir operasyon süresi sonrasında ergenlik döneminden bu yana sorun haline getirilebilen ve kişilerde adeta psikolojik bir takıntı haline gelen bu yapısal deformasyonların düzeltilmesi operasyonları kliniğimizde oldukça başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Sonuçları oldukça iyi olan ve hasta memnuniyetini sağlayan bu operasyonların sonrasında hastalarımız, özellikle kendilerine olan öz güvenlerinin arttığını ve sosyal ortamlarda kendilerini çok daha rahat hissettiklerini ifade etmektedirler.

 

Hatta son derece ilginçtir ki kliniğimize ameliyat için başvuran pek çok bayan dış genital görünümünden memnun olmadığını, ancak önceden bu konuda doğru adresleri bulamadığı için evlenemediğini hatta yeterli düzeyde arkadaşlık ilişkilerine dahi giremediğini bizlere ifade etmektedir.  

 

Yağ enjeksiyonları

Yaşın biraz ileri olduğu durumlara yaşlanmaya bağlı olarak dış genital bölgedeki organlarda yağ dokusu azalabilir. Bu durum özellikle "mons pubis" ismi verilen kasığın hemen altındaki kıllı ve yüksek bölgede kendini gösterir. 

 

Aynı şekilde labiumlarda (dudak kısımlarında) da değişik nedenlere bağlı olarak incelme görülebilir.  Bu gibi durumlarda kişinin değişik bölgelerinden "liposuction" benzeri bir işlemle alınan bir miktar yağ dokusu bu alanlara enjekte edilerek dış görünüm düzeltilebilir (dolgu operasyonları).

 

Tam ters şekilde bu bölgelerde fazla miktarlarda bulunan yağ dokusunun alınması ile de estetik görünüm kazandırılabilir.

 

G Noktası Büyütme Operasyonları

ABD ve Avrupa'daki bazı merkezler tarafından yıllardır uygulanan G noktası büyütme operasyonları son yıllarda kliniğimizde de yapılmaktadır.

 

G noktası (G spot) vajina üst duvarında, yaklaşık 2-3 cm içeride, "skene bezlerinin" yoğunlaştığı bir bölge olup kadınlarda orgazm ve zevk alma ile ilgili fonksiyonları bulunmaktadır.

 

Hafif anestezi altında bir kaç dakika süren bir işlemle, bu bölgeye verilen dolgu maddeleri ile bu alan genişletilerek cinsel ilişkide hazzın artışı sağlanabilmektedir. Hatta pek çok kadın bu şekilde hazzın artışı ile rahat bir şekilde orgazm olduklarını ifade etmektedirler. 

 

Diğer operasyonlar

Yine, son yıllarda özellikle Avrupa ülkelerinde bekaretin cerrahi operasyonla tekrar kazandırılması amacıyla hymenoplasti (kızlık zarı onarımı) ameliyatları da güncellik kazanmıştır. 

 

Ülkemizde de son yıllarda özellikle "evlilik yıldönümleri"nde evli bayanlar eşlerine sürpriz amaçlı hymenoplasti ameliyatlarına ilgi duymaktadırlar. Lokal anestezi eşliğinde (uyuşturularak), 3-5 dakika süren ve riski olmayan bu ameliyatlardaki amaç "ilk geceyi taklit eder tarzda" ilk ilişkide kanama gelmesini sağlamaktır. 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bakirelere de genital estetik operasyonu yapılabilir mi?

Evet. Genital estetiği ile ilgili özellikle de labioplasti operasyonları bakire(virgin) kızlara da uygulanabilmekte ve işlem kızlık zarında herhangi bir hasara sebebiyet vermemektedir. Çünkü kızlık zarı operasyon bölgesinden yaklaşık olarak 3-4 cm daha içeride bulunmaktadır.  Ayrıca bu kişilerin ileride normal doğum yapmalarında da bir sıkıntı olmamaktadır. 

 

Yine, labioplasti sonrası idrar şikayeti veya orgazm olmada problem yaşanmamaktadır.  Labioplasti olan bir genç kız ileride normal doğum yapabilir, illa ki sezaryen olmasına gerek yoktur.

 

Vajen estetiği kişilerde cinsel isteği, cinsel özgüveni ve doyumu arttırabilir mi?

Klinik gözlemlerime göre evet. Hera Kadın Sağlığı Merkezi'ne gelen ve vajina estetiği yaptırmak isteyen bayanların pek çoğunun yakınmalarını ve neden bu operasyona gerek duyduklarını sorguladığımda;

  Kendi cinsel organından utanıp cinsel ilişkide rahat hissedememe, hatta bu nedenle cinsel ilişkiden kaçınma ve halen bakire olmasını bile bu probleme bağlama

  Bikini, tight ve dar pantolonları rahatça giyememe

  Mesleğinde rahat çalışamama (Mankenlik gibi)

  İlişki sırasında cinsel organının yapısından ötürü karşı taraftan utanıp kendini verememe ve bu nedenle yeterince haz yaşayamama

  Doğum / doğumlar sonrası vajenin aşırı genişlemesi ve penisi yeterince kavrayamaması sonrasında haz alamama (bu durumun sıkıntısı özellikle erkek partnerler tarafından dile getirilmekte)

  İlişki sırasında vajinadan gelen bir takım seslerin hoşnutsuzluk yaratması, konsantrasyonu bozması

  İlişkide penetrasyon (birleşme) sırasında iç dudakların  içeri çekilerek acı hissetme gibi durumlara sebebiyet vermesi gibi daha pek çok durumlarla karşılaşmaktayım.

 

Tüm bu nedenlerle; vajen estetiği bu problemlerin ortadan kalkışı ile kişinin kendine özgüvenini yükselterek cinsel ilişkide konsantrasyonu, hazzı ve tatmini arttırmaktadır.  Aynı zamanda sıkı pantolon veya tight giyme, havuz veya denize girme gibi sosyal ortamlarda da rahatlık sağlamaktadır. 

 

Labiyoplasti ameliyatlarının orgazm olma üzerine etkisi nasıldır?

Gözlemlerimize göre labiyoplasti ameliyatları sonrasında kişilerin ilişkiden haz almalarının artışına paralel şekilde; ilişkilerinde orgazm olabilme sıklıkları artmakta, orgazm sayıları artmakta ve daha kolay bir şekilde orgazm olabilmektedirler.

 

Daha önce doğum yapmamış kadınlarda da vajina daraltıcı ameliyatlar yapılabilir mi?

Cinsel hazzın arttırılması amacı ile daha önce doğum yapmamış, hatta bekar olan bayanlarda da vajina daraltıcı ameliyatlar yapılabilmektedir.

 

Vajina daraltma operasyonlarından sonra kişiler nelere dikkat etmelidirler?

Vajina daraltma operasyonlarından sonra iyileşme bu bölgenin iyi kanlanabilmesi sebebi ile son derece hızlıdır. Yine de ameliyattan sonra iyileşmenin daha düzgün ve hızlı olması için pansumanlarınızı düzenli olarak yapmanız sizden istenecektir. Ayrıca ameliyattan sonra 1-1.5 ay süresince ilişkiden uzak durmalısınız.

 

Genital estetik operasyonları jinekologlar mı yoksa plastik cerrahlar tarafından mı yapılmaktadır?

Vulva ve vajenin estetik operasyonları daha sıklıkla bu bölgenin anatomisine hakim ve bu ameliyatlar konusunda deneyimli "jinekologlar" tarafından yapılmaktadır. Burada daha önemli olan ameliyatı yapan kişinin deneyimidir.

 

Özellikle vajina ile ilgili tüm operasyonların (vajina daraltıcı ve genişletici ameliyatlar) mutlaka bir jinekolog tarafından yapılmasını öneririz.. Aksi takdirde son derece hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Bu tür özel ameliyatlarda "hekim deneyimi" önemlidir...

Ameliyatın iyi sonuç verebilmesi için, burada önemli olan bu konuda "deneyimli bir operator" tarafından uygulanmasıdır.

 

Pek çok jinekolog ve pek çok plastik cerrah, bir genital estetik ameliyatını ömrü boyunca hiç görmemiş olabilir.  Çünkü bu tür estetik ameliyatlar devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde rutin bir şekilde uygulanmamaktadır.

 

Hatalı yaklaşımlar ileriki zamanlarda hastalarda pek çok fonksiyonel ve psikolojik problemleri beraberinde getirebilir.

 

Biz kliniğimizde genital estetiği operasyonları son 12 yıl içinde 500'den fazla üzerinde başarı ile uyguladık ve son yıllarda hızla artan bir ivme ile uygulamaya da devam etmekteyiz..

 

Dileyen hastalarımız kliniğimize başvurup ücretsiz bir ön görüşme ile ayrıntılı bilgiler alabilir ve fotoğraf arşivimizdeki örnekleri görebilir.

 

Bu konuda ileri tecrübe ve bilgi birikimimiz sonucunda kendimize ait özel bir teknik, ekipman ve özel cerrahi donanımımız bulunmaktadır.

 

Ameliyat için merkez seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Genital estetik ameliyatları yukarıda değinildiği üzere modern tıpta spesifik ameliyatlar arasındadır. Bu ameliyata karar vermiş veya karar verme aşamasında olabilirsiniz. 

 

Bir kere karar verdikten sonra daha fazla düşünmeden uygun bir merkezde ameliyatınızı olmanız en iyi düşünce olacaktır. 

 

Çünkü kliniğimize başvuran pek çok hastamızın verdiği bilgilere göre, kişilerin pek çoğunun genital bölgelerinden memnun olmadığı halde bu kolay şekilde halledilebilir sorunları ile yıllarca yaşadığı görülmektedir. Böylelikle tüm cinsel ve sosyal hayatları etki altında olmaktadır.

 

Bu nedenle kararınızı verdikten sonra, sorununuzun çözümünü daha da ertelemeden uygun bir merkez seçimi için bir an önce harekete geçmeniz, en doğru yol olacaktır. Aksi takdirde  omuzlarınıza binen ve sizi huzursuz eden bir sorun ile yıllarca yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Kliniğimizde, maalesef bu tür sorunlarını daha da büyütüp yıllarca evlenemeyen, erkek arkadaşı ile flört etmekten bile kaçınan pek çok kişinin olduğunu izlemledik.

 

Gelelim şimdi doğru merkez seçimine...  Tabi ki bu konuda seçim yapmanızda "internet" en iyi yöntemdir. Çünkü normal olarak ameliyatın mahremiyeti nedeniyle, kimse memnun kaldığı bir jinekolojik estetik ameliyatından dışarıya bahsetmek istemiyecektir. (Ya da bahsedenlerin sayıları oldukça azdır)

 

Öncelikle internet aracılığı ile ulaştığınız merkezdeki hekimi önce telefonla aramanızı ve ön bilgiler almanızı öneririz. Ameliyat ile ilgili tecrübelerini, daha önce kaç hastada bu tür ameliyatlar yaptığını mutlaka sorunuz.

 

Hatta ameliyat öncesi kendisini ziyaret ederek hem kliniği hem de daha önceki ameliyatlarından çekilmiş fotoğrafları (eğer varsa) görmenizde fayda olacaktır. Bu hem kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyacak, hem de ameliyatınız ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler almanızı sağlayacaktır.

 

Hatta farklı bir şehirde yaşıyorsanız doktorunuzdan mail yoluyla örnek bir takım fotoğrafları kendinize göndermenizi de isteyebilirsiniz.

 

Tabi ki nihayetinde son karar yine size ait olacaktır...

 

HERA KLİNİKTE SORULAR ile GENİTAL ESTETİK OPERASYONLAR

 

Kliniğimizde hangi genital estetik operasyonlar yapılmaktadır?

Kliniğimizde;

  Labioplasti (iç dudak estetiği)

  Doğuştan gelen veya ergenlik döneminde ortaya çıkan anormalliklerin düzeltilmesi

  Kliteroplasti (klitoris üzerindeki deri katlantılarının düzeltilmesi).

Kliteroplasti ameliyatları estetik operasyonlar içinde oldukça "özellikli (spesifik) operasyonlar" içinde yer almakta ve ülkemizde çok az merkez tarafından uygulanabilmektedir.

  Vajinal daraltma (vajina girişinden 3-4 cm içeriye kadar vajina girişinin daraltılarak estetik düzeltilmesi).

Vajina daraltama ve genişletme operasyonlarının bu bölgenin anatomisine hakim jinekologlar tarafından yapılması önerilir; plastik cerrahlar tarafından yapılması önerilmez.

  Vajinal genişletme (vajina girişteki darlık sonucu ilişkinin ağrılı olması için yapılan genişletici operasyonlar)

  Epizyo nedbelerinin çıkartılması (doğumda yapılan kesilere ait kötü görünümlü nedbe dokularının çıkartılarak estetik onarılması)

  Önceden yapılmış bartolin bezinin çıkarılması sonucu ortaya çıkan deformitelerin giderilmesi.

Bartholin bezi vajinal girişte bulunan bir bezdir. Enfeksiyonlar sonucu bezin boyun kısmının tıkanması sonucunda önce kist (bartolin kisti), sonra da abse (bartolin absesi) ortaya çıkar. Bu durumun tek tedavi yöntemi ise cerrahi operasyondur. Cerrahi operasyon sonrası ortaya çıkan kötü görünüm ve deformiteler kliniğimizde başarı ile düzeltilebilmektedir.

  Total vulvo-vaginal düzeltme:  Bir kişiye aynı anda kliteroplasti, labioplasti, perineoplasti (perine düzeltilmesi) ve vajina daraltma ameliyatlarının tek seferde yapılmasıdır. Bu şekilde bir kaç bölgeye yapılan operasyonlar ile dış genital bölge tam olarak  düzeltilmekte ve vajinal giriş daraltılmaktadır.

  Düzeltici ameliyatlar: Daha önceden bir başka merkezde vajinal estetik ameliyatı olmasına rağmen istenilen görünüm kazanılamamış veya çok daha kötü bir durumla karşılaşmış hastalara düzeltici operasyonlar yapılabilmektedir.

 G noktası büyütme işlemi:  Anorgazmi (Orgazm olamama) problemlerinde veya cinsel ilişki sırasında yeterince zevk alamama durumlarında G noktası yapılan dolgu enjeksiyonları ile haz artışı sağlanabilmektedir.

 

Hera Klinik olarak bu konuda yıllardır çalışan ve özel ameliyat donanımlarına sahip bir referans merkeziz.

 

Genital prolapsus (rahim, idrar kesesi sarkması) ile ilgili ameliyatlar ile idrar kaçırma problemi ile ilgili ameliyatları ise anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde yapmaktayız.

 

İdrar kaçırma problemi ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler  >>>

 

Ameliyatlar ne kadar sürer?

Labioplasti ameliyatları hastanın durumuna göre 40-45 dakika sürerken, işleme klitorisin de düzeltilmesi eklenirse bu süre 60-75 dakika arasında olacaktır. Vajinal daraltma ve genişletme operasyonları ortalama 30-40 dakika sürerken buna epizyo nedbelerinin çıkarılması da eklenirse ortalama 50-60 dakika sürmektedir. Kızlık zarı ile ilgili operasyonlar ise 15-20 dakika, G noktası büyütme işlemleri ortalama bir dakika sürmektedir. 

 

Ameliyatlar ne şekilde yapılır?

Ameliyatlar kliniğimizde oldukça hijyenik ve steril şartlar altında, lokal anestezi ile (bölgesel uyuşturma sağlanarak) yapılmaktadır.

İşlem sırasında hastalarımızın bilinçleri tamamen açıktır, ancak asla ağrı hissetmezler. Ayrıca lokal anestezi için karnınızın aç olmasına gerek yok, tok karınla gelebilirsiniz.

 

Dileyen hastalarımızın ise anestezi uzmanımız eşliğinde yüzeysel anestezi ile hafif bir uyku verilerek ameliyatlarını yapabilmekteyiz. 

 

Aynı seasta hem daraltma hem de dudak estetiği (labioplasti) yapılabilir mi?

Evet !!!  Bu kliniğimizde mümkün. Lokal anestezi eşliğinde tek seansta hem daraltma hem de dudak estetiği yapabilmekteyiz. 

Böylece kişilerin jinekolojik masaya tek yatışları ile komple bir genital düzelme sağlanabilmektedir.

 

-Ameliyat sırasında ağrı çekecek miyim?

Hayır. Önceden belirtildiği gibi ameliyat sırasında hastalarımız asla ağrı çekmezler.

 

Estetik ameliyat sonrasında ağrı veya kanamam olur mu?

Ameliyattan hemen önce yapılan ağrı kesici ilaçlar nedeni ile ameliyat sonrası ağrı çekmezsiniz. Ameliyattan bir gün sonra ise hafif tarzda ağrınız olabilir, bunu önlemek için size yazacağımız ağrı kesici ve antibiyotik ilaçları kullanmanız gerekmektedir.

 

Kanama da son derece azdır ve sızıntı tarzında bir kaç gün az az devam edebilir. İşlem sonrası uygulayacağınız buz kompresyonu ile ağrı, şişlik ve kanamanız çok aza inecektir.

 

Ameliyat sonrası neler yapmam gerekiyor?

Ameliyat sonrası size vereceğimiz ilaçları kullanmanız, genital hijyeninize dikkat etmeniz, pansumanlarınızı uygun şekilde yapmanız ve size vereceğimiz buz kalıpları ile dikiş yerlerinizi dönem dönem soğutmanız şikayetlerinizi azaltacak ve yaranızın iyileşmesini oldukça hızlandıracaktır.

 

Genital bölgenin kanlanımı oldukça iyi olduğundan buradaki doku iyileşmesi de o derece hızlıdır.

 

Ne zaman banyo yapabileceğim?

Ameliyattan iki gün sonra banyo yapmanızda hiç bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Şehir dışından geleceğim, işlemden sonra aynı gün yola çıkabilir miyim?

Şehir dışından gelecekseniz öncelikle 0 532 452 06 56 numaralı telefondan Op. Dr. Süleyman Eserdağ ile iletişim kurmanızı öneririz. Önceden yapmanız gerekenler ve önerilerimiz olacaktır. Önceden planlanmış ameliyatınız geldiğiniz gün içinde, muayenenizden hemen sonra yapılabilir.

 

Ameliyattan sonra hastalarımızı iki saat kadar dinlenme odasında dinlendirmekte ve gözetim altında tutmakta, daha sonrasında da eve göndermekteyiz.

 

Uyuşturularak yapılan ameliyatlarda uygun vakalarda, ameliyattan sonra "aynı gün içinde" yola çıkmanızda bir problem olmayacaktır.

 

Ameliyata gelirken yapmam gerekenler var mı?

Uyuşturularak yapılan ameliyatlara tok karınla gelebilirsiniz. Ayrıca üstünüze rahat bir pantalon veya eşofman giymenizi öneririz.

 

Genital estetik operasyondan kaç gün sonra işe / okula gidebilirim?

Genital estetik operasyonlardan bir veya iki gün sonra işe / okulunuza gitmenizde ve normal hayatınızı sürdürmenizde bir sakınca olmamaktadır. Bu süre biraz da kişinin ağrı eşiğine ve yara iyileşme durumuna da bağlı olarak değişmektedir.

 

Operasyon sonrası dikişleri aldırmam gerekecek mi?

Hayır gerekmiyecek. Kliniğimizde işlem sırasında kullandığımız dikiş ipleri oldukça özel ve kaliteli iplerden (stür) oluşmaktadır.  Bir kaç hafta içinde eriyen veya dokudan kendiliğinden atılan bu dikişleri aldırmanıza gerek yok.

 

İşlemden sonra dikiş izi kalır mı? Böyle bir ameliyat geçirdiğim anlaşılır mı?

Siz söylemedikçe asla anlaşılmaz. Kendiliğinden eriyen dikişler (stürler) ardında hiç bir iz bırakmadan kaybolacaktır. Hatta öyle ki; bir jinekolojik muayene sırasında bile siz söylemedikçe muayene olduğunuz jinekoloğunuz dahi böyle bir ameliyat geçirdiğinizi asla anlayamayacaktır. 

 

Daha önce başka bir merkezde genital estetik ameliyatı oldum. İstemediğim şekilde ameliyat izleri kaldı. Bunları düzeltmeniz mümkün mü?

Evet düzeltebiliriz. Uygun şartlarda ve deneyimli ellerde olmadan yapılan ameliyatlarda maalesef istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun sonucunda kişiler çok ciddi bir takım psikolojik sorunlarla yüz yüze kalabilirler.

 

Pek çok hasta maalesef buna benzer problemlerle bize başvurmaktadır. Bu tür sorunları yaşıyan hastalarımıza da kliniğimizin kapısı her zaman açık..!  Ameliyata bağlı oluşan doku hasarları kliniğimizde lokal anestezi (uyuşturma ile) yapılacak sekonder (ikincil) bir düzeltici operasyonla giderilebilir.

 

Bu şekilde maddi manevi kayıplara uğramamanız için bu tür özel ameliyatlar için tecrübeli ve bilinen merkezleri seçmeniz son derece önemlidir.  Ayrıca unutmayınız ki, oluşan bir estetik problemi düzeltmek ilk baştan yapmaya göre daha zahmetlidir.

 

Bir kaç ay içinde evleneceğim. Ameliyat olduğumun anlaşılmaması için ne kadar süre içinde size başvurmamı önerirsiniz?

Evlenmeden en az 1.5-2 ay önce başvurup ameliyatı olmanızda fayda var. Böylelikle evlendiğiniz zaman yaranız "tam olarak" iyileşmiş olacaktır. 

 

Estetik olarak güzel bir görünüm oluşturan dış genital bölgeniz, evliliğiniz sırasında sizin kendinize olan güveninizi arttıracak ve eşinizle mutlu bir cinsel yaşam paylaşımında çok iyi bir zemin hazırlayacaktır.

 

Ameliyattan sonra ilk cinsel ilişki ne zaman gerçekleşebilir?

Labioplasti ameliyatlarından 20-25 gün, daraltıcı ameliyatlardan ise ortalama 1-1.5 ay sonra ilk cinsel ilişki gerçekleşebilir.

 

Genital estetik ameliyatından ne kadar sonra havuza ve denize girebilirim?

Estetik ameliyatınızdan 1 ay sonra denize ve havuza girmenizde hiç bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Bu tür ameliyatların sağlık açısından bir riski var mıdır?

Uygun merkez ve deneyimli jinekolog hekimler tarafından yapılan bu tür ameliyatlardaki risk oranı son derece düşüktür. Her ameliyatta olduğu gibi kanama, geçici şişlik (ödem) ve enfeksiyon riskleri deneyimli ellerde ve hijyenine dikkat eden hastalarda yok denecek kadar azdır.

 

Ameliyattan uzun zaman sonra problemimim tekrar ortaya çıkma olasılığı var mı? 

Labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatlarından uzun süre sonra bile iç dudakların kendiliğinden yeniden uzama ve sarkma olasılıkları bulunmamaktadır. Yine, bu ameliyattan sonra ileriki yıllarda normal doğum yapabilirsiniz.. Normal doğumun önceden yapılmış dudak estetiği üzerine hiç bir zararı veya engeli bulunmamaktadır.

 

Vajen daraltıcı oparasyonların sonrasında da normal doğum yapmadıkça yeniden bir genişleme olmayacaktır. Ancak normal doğum yapan kişilerde vajina tekrar genişleyebilir. Sezaryenden sonra ise vajinanın yeniden genişleme olasılığı bulunmamaktadır. 

 

Kaç yaşları arasında genital estetik ameliyatları yapılabilir?

Genital estetik ameliyatları; 20 yaşından sonra evli ya da bekar, doğum yapmış veya yapmamış, bakire olan veya olmayan tüm bayanlarda güvenle yapılan ameliyatlardır. Emin ellerde yapıldığında herhangi bir sağlık sorunu yaratmazlar.

 

Ameliyatların yapılmasında genital sistemin tam olarak olgunlaştığı 20 yaş alt sınırı var iken üst yaş limiti bulunmamaktadır.  Kişinin problemine göre vajinal daraltma, vajina girişi düzeltme, doğum izlerini temizleme, genital bölge dudak estetikleri, rahim ve/veya idrar torbası asılması, rahim alınması (histerektomi) ameliyatları lokal, genel veya bölgesel (epidural/spinal) anestezi eşliğinde güvenle yapılabilmektedir.

 

Kliniğimizde muayene edilerek değerlendirilen 20 ile 74 yaşları arasında 500'den fazla kişide bu tür ameliyatlar yapılmış ve halen yapılmaya devam etmektedir.

 

Estetik operasyonların maliyeti neye göre değişir?

Estetik  operasyonlarda maliyet yapılacak ameliyatın türüne, genişliğine ve anestezi yöntemine göre değişmektedir; basit bir muayene olmaksızın bunu söylemek imkansızdır.

 

Kaynak :Op.Dr. Süleyman

Bilgi  0 532 452 06 56 Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ'a Klinik (312) 426 85 25

 

 :)

 


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar
SEMOŞ
BENİM MALZEME İYİCE SARKTI KOCAM BEĞENSİN VE .... İÇİN AMAELİYAT OLMAYI DÜŞÜNYORUM GENÇ KIZ GİBİ YAPIYOLARMIŞ DİYE DUYDUM YAŞ İLERLEYİNCE ESTETİK ŞART OLUYOR


MOR LALE
DOKTORLARA GÜVENMEK ÇOK ZOR BİLEMİYORUM İYİ DÜŞÜNMEK GEREK


este
PARAM OLSA HEMEN YAPTIRIM 
En Yakışıklı Hangisi


Cep Telefonu: Ellerde kas kaybı yapabilir


Ekmek Pastası Tarifi


Osmanlı Sultanları Güzellik Sırları


Aslan Burcu Özellikleri


Baş Bel Boyun Ağrısı


Bacak Tipleri


Kilin Yararları


Çağla Şikel Oğlu İçin Hergün Bir Saat Yürüyor


Ünlüler ve Gerçek İsimleri


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı