Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Yaşa Göre Cilt BakımıBakımınızı yaşınıza göre yapın

 

 Tabiî ki de bakım ve güzellik yöntemleri kişiden kişiye  ve yaş gruplarına göre değişmelidir.

Yaşınıza göre bakım yapın, her yaşta genç kalın

 

50 yaşındaki bir kadına nasıl süper mini yakışmazsa, 20'lik bir genç kızın üstünde de tayyör emanet gibi durur! Tıpkı kıyafet seçimi gibi cilt bakımında da yaşa göre tercihler yapmak gerekir.

 

20'Lİ YAŞAR :

  1. Aşırı fasd food tüketmişseniz ve tuhaf bir göbeğiniz varsa önelcikle ondan kurtulun küçük bir kondisyon aleti alın ve akşamları çalışmaya başlayın artık. İleride bu çok zor olabilir.
  2. Aknelere savaş açın, gözaltı torbalarını yok edin ve gelecekte oluşabilecek yaşlanma belirtilerini şimdiden önleyin.
  3. Makyaj yaparken hafif tonları tercih edin.
  4. Moda ne kadar çılgın olsa da takip edin çünkü siz ne giyseniz tuhaf kaçmaz.
  5. Yaşlı ve olgun görünmeye çalışmayın.
  6. Saçınız , makyajınız ve giysileriniz de bir uyum olsun.
  7. Saçlarınıza , kirpiklerinize badem yağı sürün , bacaklarınıza ve yüzünüze kil  maskesi uygulayın.
  8. Makyajlı uyumayın.

 

 

9 - SİVİLCEYLE SAVAŞIN:

İçinde salisilik asit veya antibakteriyel ajanlar bulunan ürünler, sivilce sorununu hafifletir. Var olan sivilcelerin kurumasını sağlar. Cildinizi, gözeneklerin tıkanmasına neden olan makyajdan arındırmak ve yağlı görünmekten kurtarmak için akneye eğilimli ciltler için tasarlanmış bir ürün ile temizleyin.

 

10- NEMLENDİRİCİ ŞART:

Nemlendirici olarak, cildi yenileyerek gözeneklerin küçülmesini sağlayan ve yağ oluşumunu azaltan ürünler kullanın. Erken yaşlanma belirtileri için geliştirilmiş antioksidanlar açısından zengin bir nemlendirici seçerek, cildinizin çevresel faktörlere olan direncini artırın.

 

11- KAPATICI KULLANIN:

Sivilcenizi görünmez kılmak ve aynı zamanda tedavi etmek için, sadece sivilce üzerine uygulanan, hem sivilceyi kurutan, hem de kapatıcı görevi gören bir ürünü devamlı elinizin altında bulundurun.

 

12-GÖZLER ŞİŞMESİN:

İçinde kafein, salatalık ve maya özü bulunan göz kremleri şişliği alır. Durum çok vahimse ve acil bir çözüm arıyorsanız, soğuk suya batırılmış temizleme pamuklarını gözlerinizin üzerinde beş dakika bekletin.

 

13 -GÜNEŞTEN KORUNUN:

Cildinizin gençliğini mümkün olduğunca uzun süre korumak istiyorsanız, en az SPF 30 faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanmanız gerekiyor. Etkili bir koruyucu kullanmazsanız, 30'lu yaşlarınıza varmadan güneş lekeleri, ince kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi sorunlarla uğraşmak zorunra kalırsınız...

 

30'LU YAŞLAR :

 

1 -AKILLI ÜRÜNLER SEÇİN:

İnce kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin ve kılcal damarların görünümünü hafifletin. Gündüz için antioksidan içeren bir nemlendirici kullanın. Geceleri ise kalojen üretimini artıran retinol ve peptidler içeren bir ürün tercih edin.

 

2-PEELİNG YA DA MASKE:

Cilt bakımının en önemli adımlarından biri cildi ölü hücrelerden arındırmaktır. Gözenekleriniz tıkalı olduklarında çok daha belirginleşeceklerdir. Alfa hidroksi veya glikolik asit içeren bir nemlendirici ya da peeling maskesi kullanarak sorunu hafifletebilirsiniz.

 

3-BOTOKSLA TANIŞIN:

Botoks enjeksiyonları, göz çevrenizde belirmeye başlayan kaz ayaklarını ve alnınızdaki mimik çizgilerini silebilir. Enjeksiyon yapıldıktan 2-3 gün sonra, bu bölgelerdeki kasların gevşediğini görebilirsiniz. Etkisi ise 3-4 ay sürer...

 

4-CİLDİNİZ IŞILDASIN:

Bu yaşlarda, cildinizin 20'lerinizdeki ışıltısını kaybetmeye başladığını fark edeceksiniz. Sabah ve akşam düzenli olarak nem verici bir tonik kullanarak, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

5-KILCAL DAMARLAR:

Yine bu yaşlarda, burun çevrenizdeki ve yanaklarınızdaki kılcal damarlar belirginleşebilir. Bu sevimsiz sorunla baş etmenin tek en ve etkili yolu, dermatolog ofislerinde yaptırabileceğiniz lazer tedavileridir.

6- BESLENMENİZE DİKKAT EDİN :

Sigara ve alkol  kullanmayın , meyve ve sebze tüketimini arttırın. Kızartma , börek , çörek yemeyin. Bitki çayları içerek kendinizi ve cildiniz güzelleştirin.

7-SPOR YAPARAK VÜCUDUNUZU SARKMALARDAN KURTARIN :

Spor yaparak hem sağlıklı yaşamış hem de vücudunuz toplamış olursunuz. Bundan kaçış yok.

 

40'LAR

1-PEELİNG YAPIN:

Evde uygulayabileceğiniz peeling ürünleri, on dakika içinde cildinizin görünümünü belirgin ölçüde düzeltir. Haftada üç gün uygulanan bu işlem sadece cildi ölü hücrelerden arındırmakla kalmaz, hücre gelişimini de etkiler.

 

2-ÖLÜ HÜCRELER GİTSİN:

Bu yaşlarda cilt iyice kurumaya başlar ve pullanma sorunu ortaya çıkabilir. Bu yüzden, haftada 1-2 defa cildinizi ölü hücrelerden arındırmanız çok önemli. Böylece hem cildiniz daha canlı ve sağlıklı görünür, hem de kullandığınız ürünler nüfuz eder.

 

3-DOLGUYLA TANIŞIN:

Yaş ilerledikçe burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru inen hat iyice belirginleşir. Cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle oluşan bu çizgileri, dermotolog ofislerinde yaptırabileceğiniz dolgu maddeleriyle kısa sürede çözebilirsiniz. Cilt altına enjekte edilen bu maddeler, kalıcılıklarını altı aydan bir yıla kadar koruyor.

 

4-LAZERLE TAKVİYE:

Fraxel ve Affirm lazer sistemleri, güneşin cilde verdiği hasarları azaltan ve gözeneklerin sıkışmasını sağlayan alternatiflerdir. Her ikisi de cildin üst dokusuna zarar vermeden, son derece yumuşak tedavi eder. Üç hafta aralıkla yapılan beş seans, cildin görünümünü belirgin ölçüde düzeltir.

 

5-SERVET DÖKMEYİN:

Güzel bir cilt için bütün maaşınızı harcamanız gerekmiyor. Ürün seçerken, bir dermatologdan fikir alın. Yeni bir ürünü düzenli olarak kullanın. Bir ay sonra beğenmezseniz başka bir ürüne geç

 

50'LER

İlk gençlik yıllarındaki kadar esnek olmayan cildinizi sıkılaştırma zamanı geldi! 50'li yaşlara gelince, cildinizin görünümünü düzeltmeniz ve derin kırışıklıkları hafifletmeniz gerekecek...

 

KIRIŞIKLARA SERUM:

Kaşların arası ve dudak çevresi gibi kırışıklıkların yoğunlaştığı sorunlu bölgelere; bir dermatoloji uzmanına danışarak dolgunlaştırıcı serum sürün.

 

KREME KUVVET:

Her sabah, mutlaka nemlendirme özelliği de olan güçlü bir anti-aging krem kullanın. Gece yatmadan önce ise demir, çinko, bakır gibi zengin mineraller içeren bir nemlendirici serum sürün.

 

60'LAR

Bu yaşlarda; kuruluk, iyice belirginleşen kırışıklıklar ve esneklik kaybıyla savaşılır...

 

KURULUKLA SAVAŞIN:

Bu yaşlarda cildinizdeki kuruluk giderek artmaya başlar. Bu yüzden güçlü temizleyicilerden uzak durun ve cildinizi mümkün olduğunca nemli tutmaya çalışın. Önerimiz; sabun içermeyen temizleyici ürünler kullanmanız ve yağ bazlı bir nemlendirici sürmeniz.

 

DUDAKLAR İNCELİR:

Yaş ilerledikçe dudaklar da dolgunluklarını kaybeder. Dudaklarınızın hacmini geri kazanmak için üretilen dudak kremleri deneyin. Bir diğer alternatif ise dudak kontörüne dolgu enjeksiyonu yaptırmaktır.

 

YANAKLAR SARKAR:

Bu yaşlarda karşılaşılan en büyük sorunlardan biri; yüzdeki hacmin ve cilt altı dokusunun kaybedilmesidir. Özellikle yanak bölgesine uygulanacak dolgu maddeleri ile çok daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Hangi yaşta olursa olsun bütün kadınlar güzeldir. En güzel kadın gülümseyebilen kadındır. En şanslı kadın sağlıklı kadındır. Sağlıklı ve mutlu kadındır . Sevgiler…

 

Bayanlardunyasi.com


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar
20 LİK FISTIK
İYİY DE GÖBEK HARİÇ HER ŞEY TAMAM YÜZÜM DE ÇOK GÜZEL AMA BİR AYVA GÖBEĞİM VAR O DA ANNEMDEN GELMİŞ


SEZOŞ
DOĞRU YA HERKES AYNI YAŞ GRUBUNDA DEĞİL Kİ FARKLI OLMALI CİLT BAKIMLARI DA ÇITIR Bİ KIZIN SÜRDÜĞÜ KREMLE 45 LİK KADININ SÜRDĞÜ KREM AYNI OLMAMALI KATILIYORUM 
Sütlü Börek Tarifi,Yapılışı


Reçelli Milföyler Tarifi,Yapılışı


Kırışıklık Tipiniz Hangisi?


Bergamut Esansı


Abiye Nişan Kıyafetleri


kolay ve pratik bebek örgü modelleri


Jennifer Aniston’un Kabaklı Ayak Maskesi


Ev Yapımı Onarıcı Maske Tarifi


Saraylı Ayva Tatlısı


Hurmanın Kalbe Faydası Yararı


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı