Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Cinsellik ve Faydaları cinsellik ve faydaları

 Yıllardır sayısız araştırma cinsel birlikteliğin sağlık üzerindeki olumlu etkilerini ortaya çıkartmak için yapılıyor. Bütün bu araştırmaların sonucunda ise bir çok hastalığın önlenmesinde yardımcı olan eğlenceli bir aktivite olarak nitelendiriliyor. Ayrıca cinsel birliktelik, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayan cinsel birliktelik Endorfin hormonunun salınımını tetikleyerek ruh sağlığını da destekliyor. Çok yoğun yapılan bir egzersizle eşit sayılan  tek seferde 250’ye yakın kalori yakımına neden olduğu düşünülüyor.

Peki ama cinsel birliktelik sağlığımız için başka neler yapabilir?

PROSTAT KANSERİ DAHA AZ GÖRÜLÜYOR

Erkekler arasındaki kanser ölümlerinde prostat kanseri akciğer kanserinden sonra ikinci sırada yer alıyor. Düzenli bir cinsel hayat ise bu riski azaltmanın en önemli yollarından biri. Amerika’daki National Cancer Institute’de yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, prostat kanseri haftada en az 5 kez cinsel ilişkiyle ya da masturbasyonla boşalan erkeklerde, haftada bir ya da iki kez boşalan erkeklere oranla daha az görülüyor.

FORMDA KALMAK

Bazı uzmanlar cinsel birlikteliğin koşuyla aynı etkiyi yarattığını düşünüyorlar. Örneğin dinlenmekte olan bir erkeğin kalp atış hızı dakikada ortalama 70–80 defadır. Fakat orgazma kadar olan süre boyunca bu hız dakikada 100–175, orgazm boyunca ise 110–180 defaya kadar ulaşabiliyor. Bu oranlar aşağı yukarı yoğun bir ayrobik çalışmasıyla aynıdır.

KALP

Yüksek tansiyon, kalp krizi ve felcin başlıca nedenlerinden biridir. Bu riski azaltmanın en iyi yollarından birisi de sık sık cinsel birliktelikte bulunmaktır. Cinsel birliktelik sırasında kalp atışı ve kan basıncı hızla artar fakat ilişkiden sonra daha yüksek bir hızla düşer. Bu şu anlama gelir; yatak odanızda partnerinizle eğlenirken aynı zamanda da kan basıncınızı aşamalı olarak düşürmüş olursunuz.

DEPRESYON

İyi bir cinsel birliktelik, beyindeki mutluluk hormonu yani endorfin salınımını tetikler. Fakat kadınların cinsel birliktelikten sonra neden gülen bir yüz ifadesi takındıklarının bir başka nedeni de olabilir. New York State Universites’nde yapılan bir çalışmada, spermlerin anti-depresan özelliği taşıyor olabilecekleri ortaya çıktı. Araştırmaya göre prezervatifsiz cinsel birlikteliğe giren kadınlar diğerlerine göre daha az depressif oluyor.

SOÐUK ALGINLIÐI

Kış aylarında haftada sadece bir ya da iki kez yapılan cinsel birliktelik , bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmayıp, grip ya da nezleye yakalanma riskini de azaltıyor. ABD’deki Wilkes Üniversitesi’ndeki araştırmacılar cinsel birlikteliğin vücutta antikor olarak görev yapan immünoglobülin A proteininde artışına neden olduğunu ve bu sayede bağışıklık sisteminin harekete geçerek mikropların daha kolay yok edilmesine neden olduğunu kanıtladılar.

DAHA GENÇ BİR GÖRÜNÜM

Anti aging kremlerini ve losyonları unutun! Genç kalmanın sırrı yatak odanızdan geçiyor. Edinburgh Üniversitesi bilim adamları haftada en azından 3 kez cinsel birliktelik yaşayan çiftlerin haftada 2 ya da daha az birlikte olan çiftlere göre 10 yaş daha genç göründüklerini kanıtladılar. Kadınlarda, tüm yaşlılık belirtilerine engel olan büyüme hormonu salınımının bunun için bir anahtar olabileceği düşünülüyor.

KOKU DUYUSU

cinsel birliktelik, prolactin hormonunun salınımını tetiklediği için koku duyunuzun güçlendiriyor. Bu hormon beyinin koku merkezinindeki yeni sinir hücrelerini iki katına çıkartmaya yöneltiyor. Kanada’daki Calgary Üniversitesi’ndeki bilim adamları bunun gerçekleşmesinin ayrıca annelerin bebekleriyle arasındaki bağın kurulmasına da yardımcı olduğu düşünüyorlar.

DAHA UZUN BİR YAŞAM

Cinsel birliktelik, uzun yaşamanın sırrı da olabilir. Doksanların sonunda İngiltere’de yapılan bir araştırmada çok sık orgazm yaşayan kadın ve erkeklerin kalp hastalıkları yüzünden ölme risklerinin çok az olduğu ortaya çıkmıştı. Örneğin ayda 1 defadan az orgazm yaşayan erkeklerin kalp hastalıkları yüzünden erken ölme olasılıkları haftada en azından 2 kere orgazm yaşayanlara göre yüzde 30 daha fazla.

 

Sağlıklı ve mutlu cinsel yaşamlar …


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar
KO KO
TABİ TABİ AYNEN KATILIYORUM CİNSELLİK OLMADAN OLURMU CANİKOM 
Fettuş Tarifi


30′lu Yaşlardaki Kadınların Güzellik Sırları


Sardunya Bakımı


Dr. Ender Saraç'tan Güzellik Reçeteleri


Resimli Anlatımlı Renkli yelek modeli


B Vitamini Nelerde Var - Bulunur ?


Pekmezli İncir Tatlısı


Kan pıhtılaşması ve K vitamini tedavisi


Erkeklerde Erken Boşalma


Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Korunur?


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı