Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Şifalı Termal Merkezler 

Resim : Kütahya Tütav Termal Oteli

Bu hafta sonu zaman durusn , çoluk çocuk derdi 2 günlüğüne bitsin şu 3 günlük ölümlüdünyada bir de kendinizi dinlenyin ve dinlendirin ,siz de insasınız sizin de canınız var .

Canım ülkemiz tertemiz ,şifalı sıcacık suları sizi bekliyor ,

HAYDİ SICAK SULARA ...

Kütahya'da termal turizm merkezi ilan edilen 7 bölgedeki sıcak su kaynakları, çeşitli hastalıkların tedavilerinde gayet olumlu etkiler sağlamakta.

İl merkezinin kuzeyinde yer alan Ilıca Harlek Kaplıcaları'na, Kütahya–Eskişehir kara yolunun 23. kilometresinden sapılan 4 kilometrelik yoldan ulaşılabiliyor.

 - Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanan Ilıca Harlek Kaplıcaları, 23 Mart 1989'da termal turizm merkezi ilan edildi. 25-43 derece arasında sıcaklığa sahip, kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat içeren kaplıca suyunun, romatizma, cilt, sinir ve kadın hastalıklarına, karaciğer yetersizliklerine, böbrek ve safra kesesi iltihaplarına iyi geldiği bilinmekte.

Kaplıca merkezinde 10 apart, 57 oda ve 168 yatak kapasiteli Güral Harlek Otel, belediye belgeli diğer otel ve moteller, 3 hamam, 2 kapalı ve 4 açık havuz, spor tesisleri, konferans salonu bulunuyor.

-Etrafı çam ormanları ile kaplı, temiz havası ve bol oksijeniyle tam bir dinlenme ve huzur mekanı olan Ilıca Kaplıcaları, şifalı suların aktığı bölgede sağlıklı yaşam ve tatil imkanlarını bir arada sunuyor.
Ben eşimle Kütahya daki Tütav otele gitmiştim gayet nezih ve hoş bir ortam tavsiye edrim ...

Kütahya da YONCALI KAPLICALARI
Kütahya'nın 16 kilometre batısında yer alan Yoncalı Kaplıcaları, altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış ortamda 17 Eylül 1993'ten bu yana termal turizm merkezi olarak hizmet veriyor.

En önemlisi Kalsiyum, magnezyum ve kükürt içeren 42 derece sıcaklıktaki suyun, kireçlenme ve eklem romatizmaları, iltihabi eklem hastalıkları, yumuşak doku romatizmaları, sinirsel hastalıklar, travmatik ve sportif rahatsızlıkları iyileştirici etkiye sahip olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Buradaki çamur banyosunun, Türkiye'nin en yüksek radyoaktivite miktarına sahip hamamı olduğu ve özellikle romatizmaya iyi geldiği biliniyor.

Yoncalı Kaplıcaları ile ilgili halk arasında yayılan bir söylenti şöyle:
“Anadolu Selçukluları döneminde Sultan 2. Alaaddin Keykubat'ın Gülümser Hatun adında hastalıklı bir kızı varmış. Genç yaşında hastalanmış ve derdine bir türlü deva bulunamıyormuş. Uyuz bir tilkinin Yoncalı'daki bataklıkta iyileştiğini görenlerin önerisi üzerine Gülümser Hatun'u sıcak sularda yıkamışlar. Burada bir süre banyo almış Gülümser Hatun. Felçli olarak getirildiği Yoncalı'dan gülümseyerek, sağlıklı şekilde ayrılmış . Sultan 2. Alaaddin Keykubat, diğer insanların da şifa bulması için buraya havuzlu büyük bir hamam ve bir cami yaptırmış.”

Yoncalı'da 2. Alaaddin Keykubat'ın 1233 yılında yaptırdığı cami ise halen ibadete açık bulunuyor.

DİÐER İLÇELERDEKİ TERMAL TURİZM MERKEZLERİ

Simav ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Eynal Kaplıcaları, 23 Mart 1989'da termal turizm merkezi ilan edildi.
162 derece sıcaklık ve kalsiyum, sodyum, bikarbonat, sülfata sahip kaplıca suyunun romatizma, nevralji, cilt ve deri hastalıkları ile böbrek taşlarının dökülmesine, siyatik, kireçlenme, kadın hastalıkları ve sedef hastalığına olumlu etkiler yaptığına inanılıyor.

Kaplıca merkezinde belediye belgeli biri 37, diğeri 30 odalı iki otel, 440 yataklı 125 apart, özel banyolar, iki hamam, birer kapalı havuz ve aqua park bulunuyor.

Emet ilçesinde yer alan ve 17 Eylül 1993'te termal turizm merkezi ilan edilen Yeşil ve Kaynarca kaplıcalarının suyu sülfat, bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum içeriyor ve 43-56 derece sıcaklığa sahip. Suyun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Burada belediye belgeli 4'er kişilik 36 apart, 3'er hamam ve kapalı havuz, açık havuz, Osmanlı hamamı, sauna, özel banyolar, spor tesisleri, botanik parkı ve bir karavan parkı kamping bulunuyormuş .

VE Gediz ilçesindeki Ilıca ve Murat Dağı Kaplıcaları, 18 Mart 1987'de termal turizm merkezi ilan edildi. Ilıca Kaplıcaları'nın, 65-98 derece arasındaki sülfat, bikarbonat, sodyum ve magnezyum içeren suyunun, romatizma, mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor. Kaplıca merkezinde belediye belgeli 4'er kişilik 40 apart, 3'er kişilik 52 apart, 22 ahşap baraka, 10 betonarme baraka, buhar banyosu, çamur banyosu, 2'şer hamam ve havuz yer alıyor.

Murat Dağı Kaplıcaları'nın ise 29-50 derece arasında sülfat, kalsiyum, magnezyum, bromür içeren suyunun romatizma, deri, kalp, böbrek ve kadın hastalıklarını tedavi edici yönü olduğu bildiriliyor. Kaplıca merkezinde belediye belgeli 18 bungalov, 13 apart, 80 ahşap baraka, 2'şer hamam ve havuz, Orman İşletme Müdürlüğüne ait 15 yataklı misafirhane ve konferans salonu ile 200 yataklı Kızılay Kampı hizmet veriyor.

Kütahya'da termal turizm merkezi ilan edilen bir termal bölge de Tavşanlı ilçesinde bulunuyor. Bu ilçedeki Göbel Kaplıcaları'nın 32 derecelik suyunun, romatizma, siyatik, cilt hastalıkları ve yaraların tedavisine iyi geldiği değerlendiriliyor. Kaplıca merkezinde Tavşanlı Belediyesi Termal Tesisleri, moteller ve 2 hamam bulunuyor.

ŞİFA KAYNAÐI DİÐER KAPLICALAR :

-Hisarcık ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Esire Kaplıcaları'nın 51 derece sıcaklıktaki suyunun, kaplıca suları içme uygulamalarıyla mide, bağırsak sistemi, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılıyor.

AYRICA Simav'a 5 kilometre uzaklıkta bulunan Çitgöl beldesindeki kaplıcaların, 162 derecelik sıcaklığıyla cinsel rahatsızlıklar, cilt, deri hastalıkları, kırık ve çıkık, nevralji, nevrit, mide ülseri, böbrek taşlarının dökülmesi, egzama, bel fıtığı, ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar, romatizma, siyatik, kadın hastalıkları, ameliyat sonrası rehabilitasyon, ortopedik kireçlenme rahatsızlıklarına iyi geldiği belirtiliyor. Kaplıca merkezinde belediyeye ait 60 daireli moteller ve spor kompleksi yer almakta.

Emet'in Günlüce beldesine 20 kilometre uzaklıkta 38-40 derece arasındaki suya sahip Dereli Kaplıcaları'nın, romatizma, nevrit, nevralji, kadın hastalıkları ve kırık çıkığa banyo yoluyla iyi geldiği ifade ediliyor.
Ah zamanım olsa da gitsem diyenleri duyar gibiyim ...
Emet'teki Samrık, Hisarcık'taki Sefaköy ve Yukarı Yoncaağaç, Simav'daki Naşa kaplıcalarının da türlü hastalıkların tedavilerine yardımcı olduğu kaydediliyor.

 Kütahya-Tavşanlı kara yolunun 10. kilometresindeki Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Yerleşkesi'nde sondajla bulunan termal kaynağın kaplıca tedavisinde yararlanılması amacıyla başlatılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin yapımına devam ediliyor.
AA
alıntı
herkese sağlık , şifa, diliyoruz...
sevgiler

Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Kabak Mücver Tarifi


Bronzlaşma Deri Yaşlanmasının Habercisi


Boş Cv Örneği-Boş Özgeçmiş Örneği


Kansere karşı havuç yiyin


Çeşitine Göre Balık Tüketme Mevsimi


El işi çiçekli şapka yapımı yapılışı


Etli Patlıcan Tarifi


El Yapımı Hasır Yüzük


Doğal Vücut Bakımı


Sütün Faydaları Yararlaı, Süt Uykuya faydalı olur mu?


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı