Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Jinekomasti , Erkek Memesinin BüyümesiJİNEKOMASTİ NEDİR ?
Jinekomasti, erkek memesinin bayan memesi gibi büyüme göstermesi halidir. Halk arasında çok konuşulmayan, fakat sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Yaklaşık olarak erkeklerin %40-60'ında görülür. Tek memede veya her ikisinde de görülebilir. Buna sebep olan birtakım ilaçlar ve tıbbi durumlar bilinse de, vakaların çoğunda altta yatan neden bilinmemektedir. Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar ve bir daha gerilemez. Sorunun farkında olan erkekler bundan kurtulmak için hekime başvururlar. Jinekomasti genellikle estetik ve plastik cerrahlar tarafından ameliyat edilir ve öyle de olmalıdır. Bu ameliyatta fazla olan yağ ve meme dokusu alınır. Ancak bazı ileri vakalarda daha iyi bir görünüm sağlamak için bir miktar cildin de çıkarılması gerekebilir. Jinekomasti genellikle estetik ve plastik cerrahlar tarafından ameliyat edilir ve öyle de olmalıdır. Bu ameliyatta fazla olan yağ ve meme dokusu alınır. Ancak bazı ileri vakalarda daha iyi bir görünüm sağlamak için bir miktar cildin de çıkarılması gerekebilir

Bu problemde tedavi cerrahi olarak yapılır. İki yöntem vardır :
1-Jinekomasti sebebinin fazla meme dokusu olması durumunda bu fazla meme dokusunun cerrahi olarak çıkarılması gerekir. Cerrahi tek başına yapılabildiği gibi çevresindeki fazla yağları da uzaklaştırarak düzgün bir kontür sağlamak amacıyla liposuction ile de kombine edilebilir. Bu işlemde meme başı etrafına veya koltuk altında fark edilmeyecek bir kesi yapılır. Bu kesiden girilerek fazla meme dokusu çıkarılır. Cildin de çıkarılmasının gerektiği daha büyük memelerde daha uzun bir kesi gerekebilir. Fazla olan yağ dokusunun da çıkarılması gereken durumlarda aynı kesilerden girilerek liposuction yapılır.
2-Hastanın jinekomasti'si yağ fazlalığından kaynaklanıyorsa liposuction yöntemi daha tercihe şayandır. Bu işlem 2-3 mm'lik bir kesiden sokulan kanüller aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu seçeneğin en büyük avantajı estetik olarak problem teşkil edecek bir yara izinin oluşmamasıdır. Son dönemlerde kliniğimizde önce smart lipo cihazı ile lazer lipoliz hemen arkasından da liposuction yaparak daha olumlu sonuçlar almaktayız.

İLK BİR KAÇ GÜN...
Lazer lipoliz uygulamasında 2-3 mm'lik kesiden meme ve yağ dokusu içine sokulan 1-2 mm kalınlığındaki kanülün ucundan verilen lazer, oradaki meme ve yağ dokusunu parçalayarak eriyik haline getirmekte ve kılcal damarları koagüle etmektedir. Bu şekilde eriyen dokular hemen aynı anda aynı kesiden sokulan kanüller aracılığıyla emilerek yani liposuction yapılarak ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Böylelikle hem kanama olmamakta ve hem de kontrollü bir şekilde daha düzgün kontürler elde edilebilmektedir. Morluk, deri altında kan ve sıvı birikintisi, ödem ve enfeksiyon gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığımız büyük ölçüde azalmaktadır.

Ameliyat sonrası birkaç gün ilaçlar ile kontrol altına alınabilecek minimal ağrı ve rahatsızlık olabilir. Ayrıca ödemi azaltmak ve erken çözülmesini sağlamak için ameliyattan sonra altı hafta boyunca elastik bir korse giyilmesi gerekir. Bu korse likra benzeri bir malzemeden yapılmıştır ve giysilerin altında fark edilmez. Ödemin çoğu birkaç hafta içinde inse de, ameliyatın nihai sonucunun gözlenebilmesi için üç ay kadar beklemek gerekebilir.
7 GÜN DE DÜZELME...
Ameliyattan sonra bir hafta içinde işe geri dönüş mümkündür. Dikişler genellikle birinci ya da ikinci haftada alınır. İki hafta içinde hafif egzersizlere başlanabilir ancak, ağırlık kaldırma ve aerobik gibi daha ağır egzersizlere başlamak için bir ay beklemek gerekebilir. Ayrıca altı ay boyunca dikiş izlerini güneşten korumak gerekir.

Jinekomasti ameliyatı tecrübeli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapıldığında komplikasyonlar sık görülmez ve görülse de bunlar genellikle önemsiz minör komplikasyonlardır. Jinekomasti operasyonu, görünümü düzelterek kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlar. Ameliyat sonucu kalıcıdır ve eğer beklentileriniz gerçekçi ise yeni görünümünüz sizi oldukça memnun edecektir.

kaynak :Prof dr Mesut Özcan


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Patates Dolması Tarifi


Sosisli Mantarlı Makarna


Erkeğin Kadında Sevdiği 4 Özellik


Erkekler İlk Neyi Fark Eder


Çalışan Kadınlar İçin Makyaj


Ece Erken in Boşanma Hikayesi


Cilt Bakımı İçin


Mini Mini Köstebek tarifi


24 Ayarla Altınla Gençlik İksiri


Beyonce'nin Daha Fit Görünmek İçin Sırları


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı