Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Mükemmel Gülüş İçin 7 AdımMükemmel Gülüş İçin 7 Adım

1. Hijyen: Kusursuz dişlere sahip olmanın ilk şartının ağız ve diş bakımı olduğunu belirten Plusdent Diş Kliniği’nden Diş Hekimi Onur Öztürk ağız hijyenine yeterince önem göstermeyen bireylerin diş ve dişetlerinde problemler olacağını ayrıca ağız kokusu problemi yaşayabileceklerini bunun için günde en az iki kere dişlerini fırçalamaları gerektiğini, diş ipi ve ağız gargaralarını kullanmaları gerektiğini belirtiyor. Bunların yanı sıra 6 ay da bir diş hekimine yapacakları ziyaretler sayesinde de dişlerinde olabilecek herhangi bir problemi önceden önlemini alabileceklerini ve bu esnada yapılabilecek basit bir diş taşı temizliği ile de diş taşı ve diş lekelerinden kurtulup daha temiz ve ferah bir görünüme sahip olabilirler diyor.

2. Diş beyazlatma: Beyaz dişlere sahip olmanın artık sanıldığı kadar zor olmadığını belirten Diş Hekimi Onur Öztürk beyaz dişlere sahip olmak için ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki yöntem kullanıldığını belirtiyor. Ofis tipi diş beyazlatma yöntemiyle 1 saat içerisinde diş hekimi kontrolünde hayal edilen beyazlığın elde edildiğini (bazen ikinci bir seans da gerekebilir) bunun yanında ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise diş hekiminin evde kullanılması için kişiye özel kalıp ve kalıbın içine koyması için özel malzemeleri verdiğini ve bu şekilde de 10-14 gün içinde dişlerin beyazlayacağını belirtiyor.

3. Porselen yapraklar: Dişlerinin renginin fazla sarı olmasının yanı sıra onların fazla küçük, aralıklı, çapraşık olduğunu düşünen ve yepyeni bir gülüşe sahip olmak isteyen bireyler için porselen yaprak adı verilen tekniğin mükemmel bir çözüm olabileceğini belirten Öztürk bu teknikle hastaların dişlerinin minumum aşındırma yapılmasıyla ortalama bir hafta gibi kısa bir süre de hayallerinde ki gibi bir gülüşe sahip olabileceklerini belirtiyor.

4. İmplant: Gerek estetik gerekse de sağlık açısından ağızda bir dişin eksik olması çok önemlidir. Diş eksikleri tedavisinde en etkili tedavinin ise implant tedavisi olduğunu belirten Öztürk implantların gerçek dişler kadar kullanışlı yapay diş kökleri olduğunu ifadelerine ekliyor.

5. Ortodonti: Her ne kadar ortodonti tedavisinin sadece çocuklar için olduğu düşünülse de ortodonti tedavisi yetişkinlerde de başarıyla uygulanmaktadır. Düzgün dişlere sahip olmak isteyen genç, yetişkin bireyler bu tedaviden yararlanabilirler.

6. Kırmızı estetik: Her ne kadar beyaz dişler hayal etseniz de dişetlerinizin fazla gözükmesi ya da dişeti seviyelerindeki uyumsuzluk kusursuz bir gülüşe sahip olmanıza engeldir. Bunun için yapılması gereken ise diş hekiminizden diş eti estetiği ilgili bilgi almaktır .

7. Eski porselenlere elveda: Yıllar öncesinin teknoljisiyle yapılan porselen kuronlar ilerleyen teknoloji ve bireylerin estetik algılarının artmasıyla artık kişileri memnun etmemektedir. Eskiden porselen yaptırmış ancak bunların yeterince doğal olmadığından şikayet eden, bunları değiştirmek isteyen kişiler için artık yepyeni tedavi teknikleri olduğunu belirten Öztürk tam seramik porselenlerle ışık geçirgenliği sayesinde doğal dişleri andırdığını belirtti.

 


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Anason Yağı


Alkol zehirlenmesi


Suna Dumankaya El Bakım Krem Tarifi


Peynirli Omlet Tarifi


Gevrek Simit Tarifi


Kanserden korunmanın 5 altın kuralı


Ayva Kompostosu


Çağla Şikel Doğumdan 45 Gün Sonra Podyuma Çıktı


Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı


Fasulye Pilaki Tarifi


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı