Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Karın Ağrısı Çocuklarda Karın AğrılarıKARNI NEDEN AÐRIYOR?

Çocuğunuzun karnındaki ağrı pek çok nedene bağlı olabilir. Kimi zaman sorun sadece kolik  ya da kabızlıktır.  Kimi zamansa karın ağrısı  çok daha ciddi bir sağlık sorununun işareti olabilir.  Bu nedenle anne babaların ağrının özelliğine ve ona eşlik eden belirtilere dikkat etmeleri büyük önem taşır. İşte bu noktada,  mutlaka bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Özlem Karahasanoğlu sizin için yazdı. 

Karın ağrıları çocuklarda en sık rastlanılan ve tanı konulması en zor olan yakınmalar grubuna girer. Bazı araştırmalarda çocuk karın ağrılarının 95’ine belirli bir tanı konulamadığı gösterilmiştir. Bu tanı konulamayan gruplar genellikle gaz sancıları ve psikolojik kökenli karın ağrılarıdır. Küçük çocuklar karın ağrısının yerini, şiddetini, süresini belirtebilirken; bebekler karın ağrısını ağlama, huzursuzluk, ayakları karına çekme, emmede isteksizlik gibi belirtilerle gösterebilir.
 
En sık rastlanan neden: Gaz sancıları
Gaz sancıları küçük bebeklerde en çok akşamları meydana gelir. Bebekler sütle beslendiklerinden ve henüz yürüme eylemini gerçekleştiremediklerinden karınlarında oluşan gazı kolayca atamazlar  ve gidip gelici ağrı şeklinde ciddi gaz sancıları çekebilirler. Bacakları karına çekmek, ağlama, huzursuzluk gaz sancısının başlıca belirtilerindendir. Sırtını sıvazlama, karnına sıcak bir bez koyma, bacaklarında bisiklet çevirme benzeri hareketler gazın çıkarılmasına yardımcı olur.

Daha büyük çocuklar da şaşırtıcı olacak bir sıklıkta gaz sancısı ağrısı ile doktora götürülürler. Bazen bu ağrı o kadar şiddetli olur ki aile apandisit bile sanabilir. Muayenede apandisit olmadığı anlaşılır.

Çocuğun ateş ve kusmasının olmaması ve ağrının çok fazla yer göstermemesi de sorunun gaz olabileceğini gösteren belirtilerdir. Bu durumda lavman yardımı ile gaz ve kaka çıkışının sağlanması çoğu zaman sorunu giderir.Gaz giderici ilaçlar ve sıcak bir banyo da işe yarayabilir.

Apandisit olabilir mi?
Çocukta karın ağrısı olduğunda ailelerin aklına en çok gelen şey apandistir. Çoğu aile ani başlayan,şiddetli karın ağrısını “Çocuğum acaba apandisit mi oldu?” diyerek getirir. Apandisit tanısı çoğu zaman muayene ile konur. Ancak yine de emin olmak için kan sayımı, idrar tahlili, karın filmi, karın ultrasonografisi istenebilir.

Apandisit nedeniyle karın ağrısı çeken çocuk çoğu zaman sabah çok keyifli kalkmamış, iştahsız olduğunu bildirmiştir. Apandisit çoğu zaman karnın orta bölgelerinde belirginleşen bir ağrı olarak başlar. Hafif ateş, mide bulantısı, bazen bir-iki kusma olmuştur. Ağrı giderek şiddetlenmektedir ve orta bölgelerden sağ alt kadrana doğru inmektedir. Koltuk altı derecesi ile makat derecesi arasında normalde 1 dereceyi geçmemesi gereken ısı daha artmıştır.

Bu göstergeler mevcutsa, karna sıcak uygulanmamalı, doktor tarafından teşhis konulmadan ağrı kesici verilmemelidir. Karna sıcak uygulanması iltihaplanmış olan barsak apandisi bölgesinin patlamasına yol açabilir. Ağrı kesici verilmesi ise ağrının şiddetini azaltarak doktorun muayene bulgularını değiştirebilir ve yanlış teşhis konulmasına yol açabilir.

Ağrıya ishal de eşlik ediyorsa...
Ani başlayan karın ağrılarında sık rastlanılan sebeplerden biri ishallerdir. İshallerde karın ağrısının yeri çocuk tarafından belirlenemez. Sorduğunuz zaman genellikle tüm karnı gösterir. Mide bulantısı, ateş olabilir. Ağrıyı takiben sulu, pis kokulu ishal gelebilir.Bu durum, doktor muayenesini gerektiren  ve ishal yapan etkene göre tedavi gerektiren bir durumdur.

İdrar yolu enfeksiyonları
Ani başlayan veya kronik giden karın ağrılarında sık rastlanılan sebeplerden biri idrar yolu enfeksiyonları ve idrar yolu taşlarıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarına bağlı karın ağrıları daha çok karnın alt taraflarında, kasıklara doğru ve belde hissedilebilir. Ağrıya ateş, mide bulantısı, kusma da eşlik edebilir. Ayrıca idrar yaparken yanma, acıma, sık idrara  çıkma gibi belirtiler de bulunabilir. Teşhis idrar tahlilinin de yardımı ile konulur. Tedavi   doktor tarafından düzenlenir.

İdrar yollarında taş
İdrar yollarında taş varlığında ağrı daha şiddetlidir. İdrar  rengi çay rengi gibi görülebilir. Çoğu zaman şiddetli ama zaman zaman molalar veren bir ağrıdır. Tanı  doktor muayenesi, idrar tahlili, karın filmi ve ulrasonografi ile konulur. Bazen ilaçlı film gerekebilir. Tedavi taşın yerine, büyüklüğüne göre değişir.

Ani başlayan karın ağrıları tehlike işareti
Ani başlayan karın ağrılarında korkulan sebeplerden biri bağırsakların birbiri içine geçmesiintusepsiyondir. Bu durum daha çok bebeklerde görülür. Ağrı çok ani başlar. Annenin çocuğun ağrısının hangi saniyede başladığını çok net olarak söyleyebildiği hemen hemen tek durumdur. Bu doktor için tanı koydurucudur. Bebek bağırır, tırmalar, annesinin kucağına tırmanmaya çalışır. Kıvrılır ve hiçbir şey ağrısını gideremez. Bir an kısa bir süre için çocuk rahatlar ancak akabinde ağrı tekrar başlar. Hemen hastaneye başvurulması gereken acil bir durumdur. Kusmalar ve çilek  jölesi görünümlü dışkı arkadan gelir.

Barsak tıkanmaları aralıklı gelen karın ağrıları ile karakterizedir. Karın ağrıları şiddetlidir, ateş yoktur ve zaman ilerledikçe kusmalar başlar. Bu hemen hastaneye başvurulması gereken acil bir durumdur.

Sorun kabızlıksa
Kabızlık müzmin karın ağrıları sebepleri arasında önemli bir yer tutar. Zaman zaman şiddetlenip ailenin doktora gelmesine sebep olabilirse de genellikle süreğen karın ağrısı nedenidir. Çocuklarda  tuvalete alıştırma döneminde  kabızlık gelişmesine sık rastlanır. Çocuğun kendi kakasından veya tuvaletten korkup kaka yapmak istememesi kakanın bağırsaklarda birikip katılaşmasına sebep olur. Şiddetli ağrı sırasında yapılan lavman genellikle ağrının son bulmasına yol açar. Kronik kabızlığın önlenmesi en başta diyetin düzenlenmesiyle olur.

Parazitler de karın ağrıtır
Kronik karın ağrılarında sık rastlanılan sebeplerden biri barsak parazitleridir. Bunlar çocukta karın ağrısına, mide bulantısına, makat kaşıntısına, kansızlığa sebep olabilir. Genellikle karın ağrısına sebep olurlarsa da bazen barsak solucanları yumaklar yapıp barsak tıkanmasına da yol açabilirler. Bu durumda hasta çok daha şiddetli bir karın ağrısıyla gelecektir.

Mide sorunları ve karın ağrısı
Erişkinler daha sık yakınmaya sebep olan gastrit ve ülser çocuklarda daha nadir görülür. Mide ile ilgili ağrılar genellikle göbek çevresinde,  göbeğin üstünde gösterilir veya çocuk tarafından yeri hiç tayin edilemez. Genellikle çok şiddetli değil müzmin bir ağrıdır. Geceleri daha sıktır. Genellikle yemeklerle ağrının belli bir ilişkisi yoktur. Ağrı besinlerle azalmış gibi görülür ancak besin alımından belli bir süre sonra artmış olarak geri döner. Kusma ağrıyı rahatlatır.
Küçük bebeklerde, ülserler kendini kusmalarla belli edebilir. Çocuklarda mide ülseri nedenleri arasında yanıklar, kafa travmaları, bazı ilaçlar ve stres yer alır. Tanı koymak için grafiler ve endoskopi gerekir.

Diğer nedenler
Bazı çocuklarda sütte bulunan bir şeker olan laktoza karşı toleranssızlık söz konusudur. Bu durum karın ağrısı, gaz sancısı, ishal  ve kramplara yol açabilir

Çocuklara hazmı güç gıdalar verilmesi ve çocuğun gıdayı iyi çiğnememesi yine karın ağrısı nedenleri arasındadır.

Bulaşıcı sarılıklarda da karın sağ üst bölümünde rahatsızlık hissi ve ağrı olur. Buna çoğu zaman mide bulantısı  ve idrar renginin koyulaşması da eşlik eder.
 
Bunlardan başka çocuklarda karın ağrısına yol açabilecek pek çok neden vardır. Ancak sayılanlar en sık rastlanılanlardır.

Ve psikolojik karın ağrıları
Çocuk karın ağrıları arasında psikolojik nedenler de önemli bir  yer tutar. Ancak bir çocuğun karın ağrısının psikolojik olduğu kanısına varmadan önce organik ya da fonksiyonel bir neden olmadığından emin olunmalıdır. Bunun için de doktor ile aile ayrıntılı bir görüşme yapmalı, doktor çocuk ile de iyi bir diyalog  kurmalıdır. Çocuğun fizik muayenesi hassasiyetle yapılmalıdır.

Okula uyum sağlayamayan ya da okuldaki bir durumdan memnun olmayan çocuklarda okul sabahlarındaki karın ağrıları çok tipiktir.Genellikle tatil günlerinde ağrı olmaz.

Çocuklarda psikolojik karın ağrılarına yol açabilecek nedenler başında okulla ilgili sorunlar, evdeki bir düzen değişikliği annenin çalışmaya başlaması, evden birinin uzaklaşması, ev değiştirilmesi vb. sevilen bir aile bireyinin kaybı, eve kardeş gelmesi, anne-babanın ayrılması, arkadaşlık problemleri gibi pek çok sorun psikolojik karın ağrılarına yol açabilir.

Aslında psikolojik karın ağrıları çocuğun aileye verdiği bir sinyaldir. “Huzursuzum, endişeliyim korkuyorum, bana yardım edin”demektir. Bu nedenle anne-baba ve doktorun çocuğa anlayışlı davranması, gerekiyorsa psikolog yardımı alınması ve sorunun çözülmesi gerekir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Özlem Karahasanoğlu


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar
elif
Kızım 11 yaşında ve kardı her gün arıyo ve her sabah büyük tuveletini çıkaramıyo o da arı yapıyomuş karnı her gün arıdığı için okula gidemiyo yada okuldan alıyorum ne napmalıyım dediniz herşeyi kızım yapıyo ama arısı geçmiyo yardım edin lütfen


yabanci
Kizim 11 yasinda hergun anne karnim anne karnım diye beni sabahtan uyandiriyor okula gottigindede oğretmenler beni ariyor gelip cocugunuzu alin başi ağriyor diye beni okula cağriyolar ne yapmam gerekiyor ?


sevval
Oğlumun karin ağrısı şikayeti var karin ağrısıyla birlikte bacak ağrısı şikayeti de başlıyor idrar talili ve kan tahlili yapıldı enfeksiyon olabilir diye ama sonuçlar temiz çıktı 6 ay bu şikayet devam ediyor ama 1 haftadır da iştahsızlık basladi hiç bisey yemiyor tek fazlasıyla su tüketir ...Yardımcı olurmusun ne yapmam gerekiyor yada bölüme götürebilirim şimdiden teşekkür


Serdar serdar
Eyer kusuyorsa yada karnim aciyor diyorsa migde usutmustur.bunun sebebi giydigi corap yeterli gelmiyordur.ve ayak altindan cok canuk soguk alir.ust kismi 10 parcada giydirseniz.en onemli yer ayak buna dikkat etmeniz lagzim.cagresi 1 cay bardagina 4 cay kasigi elma sirkesi dokun ve zorlada olsa icirin migde karin agrisina iyi gelir.


Serdar serdar
ARKADASLAR COCUGUN YAS KAC OLURSA OLSUN.EYER GAZI COK FAZLA ISE AKTARLARDAN ACI ELMA YAGI ALIN KARIN BOLGESI VE AYAK ALTLARINA HER UYKU SATLERINDE BOLCA SURUN YATIRIN 24 SAAT SORUN YASAMASINIZZ.


esma
2.5 yaşında kızım var karnı ağrıyor ve cok iştahsz kusuyorda acil yardım


İrem Naz
3 4 gündür karnım ağırıyor hiç geçmiyor öğlen başlıyor sonra geçiyor sonra geri geliyor sonra geri geçiyor nedir agrim


İlknur asi melek
Oğlum 3 yaşında bir çok çocuk doktoruna götürdük tuvalete gitmek istemiyor bezleniyor kakasını her bezine yapıyor kendini çok sıkıyor karnım ağrıyor yapamıyorum diyor doktorlardaki çıkan sonuçlar gaz sancısı şaşırdık napmamız gerekiyor oğlumu bu şekilde görmek bizi çok üzüyor napmamız gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz


güler
zaman zaman 6 ysindaki kızım göbek deligim agrıyor diyor ve son defa dün başladı aynı zaman da ateside var neden olabilir


Şeyma
8 yaşında kardeşim var babam uzakta ülke dışında yaşıyor o hep ağlıyor gece sabah olsun anne karnım ağrıyor diyor titriyor ama doktor birşey yok dedi neden olabilir ya


gamzeali
Merhaba doktorum 4 yasindaki oğlu 5 gündür hasta cocukta ates istahsizligi var doktora goturdum sidetli usutmus dedi serum bağladı sonra vitamin agri kesici ve enfluvir diye bir ilaç verdi şimdi cocugumun ara ara sidetli karin agrisi oluyor nedeni ne olabilir lutfen cevap


Eyüphan
Ben dün doçent doktora gittim bişeyin yok dediler ama karnım ağırıyor sıcak su torbası daha çok ağırıtıyor kafayı yicem


Nurten carpan
Kızım 8 yaşında karnı ağrıyor ve tuvaletten bir türlü çıkamıyor 2 3 saat kaldığı oluyor tuvalette çıkmasıyla tuvalete tekrar girmesi bir oluyor idrarını yaparken yanma olduğunu ve midesinin bulandığını söylüyor neden olabilir..


yardım
3 gündür ara sıra Karnım ağrıyor ishal de eşlik ediyor kusma mide bulantısı vb yok neden 12 yaşındayım acil yardım


memet
Karnim cok agriyor mibem bulanilaniyor ayaga kalkamiyorum yemek yiyemiyorum yiyince kusuyorum


......
Kardeşimin az önce kabız oldu arkasından karın ağrısı oldu şuan hastaneye gittiler ben evde kaldım çok korkuyorum kardeşime bişey olacak diye ne yapabiliriz altına fitil de koydular kıvranıp kıvranıp duruyormuş arabada giderken lütfen yarım edin


bir yabancı
karnımın ağrımasını istiyorum ne yapabilirim


ümit
benim kızım da karnım ağrıyo diyor doktora götürdük önce apandisit süphesi var dediler hatta bi gece hastanede yattı şimdi evdeyiz ama karın ağrısı ara ara devam ediyor ishali ve ateşi de vardı ama ateşi geçti çok şükür ishali de geçme eğiliminde ama karın ağrısı arda devam ediyor nedeni ne olabilir.


Esmam
Yirmi gündür kızımın karnı ağrıyor doktor gaz diyor ama bir türlü geçmiyor bebeklikte yeterince gazı vardı şimdi beş yaşında ne yapabilirim


hamide
Merhaba doktor hanım benim sorunum oglumla ilgili oglum 15 yasında lise bire gidiyor bu sene basinda okula basladi okulu biraz uzak eve otobüsle gidip geliyor sene basindan bu güne kadar 3 defa rahatsızlandi sabah okula gitmek su anda hergün oluyor sabah kalkiyor alti bucukta kavaltisini ediyor bi iki dakika sonra karnindan gurultular geliyor arkasindan agri onunda arkasindan sulu pis kokulu bir isal eyerki diskisini yaparsa raharliyor ve ayri kesiliyor ve bu agri cok siddetli olmamak sartiyla üc dört saat sürüyor sonra geciyor bu sorun yanlizca sabahlari oluyor sizce sebebi ne ola bilir


Misafir
Ben 12 yaşındayım ve tam 4 gündür karnım ağrıyor ama okula gittiğimde geçiyor akşamleyin tekrar başlıyor kusma vb.de yok bunun sebebi nedir?


ela
benim 2.5 yaşında kızım var genelde yemek yiyecegı zaman karnım agrıyo dıyo son 1 aydır bole ne yapmamız gerekır


esra
Selam kızım 1 yasına gırdı halen kabız gündüz rahat uyuyor fakat gece sureklı 4donuyor yüz ustu uyuduğunda bacaklarını karnına crkıyo çok uzgunum


GASTRO
Kalitesiz yemeklik yağlar ile kurutucu madde katkılı yemeklik ince tuzlarda mide ağrısının nedenleri.asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.


yavuz
ben 10 yaşındayım bazen karnıma öyle sancı giriyoki karnımdan sanki bişey fırlıycak gibi oluyo ara sırada ateşim yükseliyo doktor teyze n olur bi çare bul.


nurgül
11 yasındayım karnımda kramp şeklinde agrılar var doktoro gıttım tahlıl sonuclarım ıyı çıktı ve gelişim agrısı olabilecegini soylediler sızcede oylemı veya yapmam gereken başka bır durum varmı


remzi
12 yaşındayım 3 gün önce denize gittik biraz su yuttum 3 gündür gidip gelen bir karın ağrım var ishalım ve iştahım yok bu ağrılar nasıl geçer bu arada su biraz pisti


ahmet öz
2.5 yaşında kızımın yemek yemeye başladıgı zaman karnım agrıyo demeye başlıyo 3 gündür dogru belli yemek te yemiyor doktora götürdük bişey yok denildi normalde bişeyi yok ama zayıflamaya başladı çocuk ne yapmamız gerk teşekkürler


alperen esin
11 yaşındayım çok gazım var neyapılır ilaç alayım mı


tuce
3 gündür sabahları karnım ağrıyo iştahsızım nedeni ne olabilir çok acil yardım edermisiniz


serap
3 yaşında bir kızım var yaklaşık 2 aydır geceleri uyumaya başlarken karnının ağrıdığını söylüyor giderek sanki ağrı şiddetleniyor tam kan sayımı yapıldı bir sorun yokmuş ama hala ağrılar var nedeni ne olabirir sizce teşekkür ederim


hastayım yardım edin
karnım başım ağrıyo ateşim var halsizim iştahsızım hastalığım ne yoksa ölücekmiyim lütfen yardım edin


sabire
benim kızımda da yaklaşık 6 aydır karın ağrısı var ve göğsünede ağrı giriyor ve fmf yani akdeniz ateşi çıktı. çoğu insanın fmf den haberi yok . genetik bi hastalık .bizdeki belirtileri kabızlık karın ağrısı ve anemi oldu...


Ahmet
Merhaba ben 12 yasındayım sabah uyandıgımda hafif bir yarın , migde agrısı ortaya çıktı . Hangisi oldugunu bilmiyorum ama karın kısmım agrıyor , gördügüm bi sitede ergenlik döneminde oldugu için şerbetin iyi gelecegini söylediler ne tavsiye edersiniz , bu arada ateşimde var ama kusma vb yok iştahsızlıkta fazla yok .


Engin
Merhabe,Ben Engin Ben 3 gündür İshalim yanlız ateş kusma yok sadece şiddetli ishal ve ara ara karın ağrıları çözümü tedavisi nedir Bilen varsa yardım edebilirmi ?


hatice akbas
benim cocugum apandisit


osmanturkkan
slm 5 yaşında kızım var 3 haftadır karın agrısı var ıdrar kan ultrasyon filim ve kaka tahlili yaptırdık sadece kanında mikrop olduğu söylenildi antibiyotik kullanıyoruz ama hala agrıları var yardım edin lütfen tşk ederim


misafir
bu arada yasin ercan kızınızın yaşadığını bende yaşıyorum belirli beliirsiz saatlerde oluyor ayrıca fmf bence olamaz çünkü1-Ani başlayan ve kısa süreli karın, göğüs veya eklemlerde ağrı ile birlikte yüksek ateş olması, 2-Genç yaşta bile böbrek yetmezliğine neden olabilen böbrek amiloidozu.


misafir
bişi sorucam bende de karın ağrısı var ama hiç geçmiyor sadece okulda hissetmiyorum eve gelince yine başlıyor...geceleri uyuyamıyorum ayrıca mide bulantısı falan yok kusmuyorum da iştahsız da değilim bunun nedeni nedir?


esarikavak
Kızım 8 yaşında ve yaklaşık olarak 1 aydır karın ağrısı şikayeti var. Aile hekimine götürdük ancak herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ağrı şikayeti genelde gece kendi yatağında yatarken, sabah okula gitmeden önce geliyor. Acaba psikolojik bir şikayet midir? Çünkü bizim yatağa yattığında şikayeti olmuyor ve sorunsuz uyuyabiliyor. Acaba ne şekilde davranmam gerekiyor. Bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar...


yasin
oğlumum da karnı ağrıyor gece uykusundan uyandırıyor üşütmüş dedi doktor


yaşar
yasin ercan bir arkadaşın çocuğunda ayın özellikle belli bir döneminde karın ağrısı çekerdi çoğu doktor nedenini bulamadı en sonunda fmf diye bir hastalık çıktı çocuk düzeldi ama ömür boyu ilaç kullanması gerekecek.


Hilal GARİBLİ
Merhaba. Sabahları özellikle kahvaltıdan sonra kızım kısa süreli karın ağrısı çekiyor ve bunu dile getiriyor. Kendisinde bebekliğinden beri kabızlık sorunu var. Günlük dışkılama yapıyor ama çok sert ve bazen de keçi dışkısına benziyor.Özellikle bağırsak çalıştırıcı gıdalar versem ve kendisi de bunlkara itiraz etmese de tam düzene girmiyor.Genellikle sabah ağrısı tuvalete çıktıktan sonra da geçiyor.Bu ağrılar genellikle sabahları olur.Kabızlık mıdır sebebi acaba?


ADMİN
SEVGİLİ YASİN ERCAN, BU KONUDA BİR DOKTORDAN YARDIM ALMALISINIZ KARIN AĞRISININ PEK ÇOK SEBEBİ OLABİLECEĞİ GİBİ PSİKOLOJİK DE OLABİLİR. bU SAYFA DA DOKTOR YOK. BİZ SAĞLIK HABERLERİNİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ SADECE... ALLAH SİZE ŞİFA VERSİN İNŞAALLAH, BİLGİLİ DOKTORLARIMIZ VARSA BİZE YAZSINLAR SİZİNLE PAYLAŞALIM... ALLAH BİLGİLERİNİ PAYLAŞANLARDAN RAZI OLSUN... SEVGİLER...


mutlu
yazdığımı cevaplarsanız sevinirim


yasin ercan
benim kızım 9 yaşında bebekliginden buyana sürekli bir karın agrısı var. bebekken doktorun koydugu tanı gaz sıkşması gibi şeylerdi şu aralar kuru kuruya belirsiz saatlerde karın agrısı oluyor bu agrıya eşlik eden başka hiçbirşey yok isal bulantı gibi acaba bu agrının nedeni ney olabilir hocam bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim


mutu
ben sabahları okula giderken karnınm çok ağrıyo bu benim psikolojimi bozuyo bu durmdan dolayı okula gitmek istemiyorum ama hafta sonraları kısacası okul olmayınca karnım kesinle ağrımıyor ağrısada üşüttüm için üstte doğru yazmışlar okula giderken oluyo ama benim ki aile ile ilgili kesinlikle değil ben 1.sınıfta karnım ağrıyacak diye psikolejime yerleşti şimdi okula giderken karnım çok ağrıyor tuvalete gidip ihtiyacımı gördükten sonra gidiyo bende okula geç kalıyorum işallah geçer


bircan
benim kızım uzun zamandır göğsüne aniden bi ağrı saplanıyor ve okula gidemiyor bütün doktorlara götürdüm pisikolojik dediler ve çocuk pisikiyatrisine götürün dediler bu tatillerde olmuyor genelde sabah ya da akşamları oluyor.sizce pisikolojik mi


gamze
benim karnım hala ağrıyor


...
benim kardeşimin son zamanlarda karnı çok ağrıyor ve istifra ediyor sebebi ne olabilir? 
Elişinde Dikkat Edilecek Püf Noktalar


Uzun Etek Modelleri


2011 Gelinlik Modelleri 2


Tesettürlü Gelinlik Modelleri 2011


Genel İlk Yardım Bilgileri


Korunma Tüplerin Bağlanması Vazektomi


Tüp Bebek ve Aşılama


Sperm Kalitesi İçin Folik Asit


Zeytinyağının Cilde Faydaları


Makarna Salatası


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı