Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Cilt Yaşlanmasını Geciktirmek Ciltin "Asla"larıCilt Yaşlanmasını Geciktirmek Ciltin "Asla"ları

Cildiniz gençliğini doğum gününüzde bir anda kaybetmez. Bu kayıp aşama aşama yaşanır. İlk gençlik yıllarınızın sonlarında ve yirmilerinizde belki bütün gece oturabilir, içki ve sigara içebilir ve ertesi gün hiç de yaşlı görünmeden uyanabilirsiniz! Cildiniz hâlâ canlı ve tazedir. Ancak otuzlarınıza geldiğinizde, hızlı geçen bir gecenin ardından cildiniz aynı tepkiyi vermemeye başlayacaktır. Yaşlandıkça, hücre yenilenmesi yavaşlar ve büyüme hormonları azalmaya başlar.

Ter ve yağ bezleri daha az çalışmaya başladığında nem kaybını hissetmeye başlarsınız. Bu sırada metabolizma yavaşlar ve bu nedenle ne hücreler yeteri kadar beslenebilir ne de atıklarını gerektiği gibi atabilirler. Zamanla cildiniz sıkılığını ve ışıltısını kaybeder. Serbest radikal hasarının geldiği kaynaklar artar. Bunun sebeplerinden biri melanosit (melanin üreten hücreler] seviyesinin düşmesidir. Melanin salgılanması cildinizi güneşten kaynaklanan serbest radikallerin yarattığı hasara karşı korur. Dermal tabakanızda da doğal bir GAG düşüşü yaşanır.

Yaşlandıkça, cildiniz daha az kolajen, elastin ve hylauronic asit üretir. Dermisinizdeki fibroblastlar (ana kolajen ve elastin hücreleri)da her geçen yıl düşer. Kolajeninizde, cildinizin sarkmasına neden olan çapraz bağlanma gibi yapısal değişiklikler meydana gelir. Cildinizin bağışıklık sistemi zayıflar ve bu da cildinizin çok daha hassas bir hale gelmesi anlamına gelir. Cilt, önceleri telafi ettiği hiçbir şeyi telafi edemez hale gelir. Sabit derin kırışıklıklar belirmeye başlar.

Zamanla, cildin alt tabakasındaki yağ hücreleri azalır, ama bunun aksine de göz altlarında birikerek göz altı torbalarına, çene altında sarkmaya sebep olabilirler. Yüzün her yerinde kan damarları ve kemikler daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başlar. Aynı zamanda, cildin altında daha az yağ olduğunda, cildin kendini nemli tutabilmesi de zorlaşmaktadır. Son olarak, cildinizin pembeliğini kaybedersiniz, çünkü artık daha az kılcal damarınız vardır.

Dermisin incelmesi, kolajenin azalması, nem seviyesinin djişmesi, çapraz bağlanma ve glikasyon yaşlanma belirtileridir. Genellikte yaşlanma belirtilerini otuz ya da otuz beş yaş civarında görürüz, alma pek çok faktör bu süreci hızlandırabilir. Cildinizin yüzeyindeki kırfşıklıklar, dermal tabakanızda yaşanan değişikliğin bir yansımadır. Değişiklikler epidermisinizde görünür halde olsa da, asıl hareketlilik içeride yaşanmaktadır. Ama diyet ve yaşam tarzınızla en çok etkileyeceğiniz yer de burasıdır.

Bu bölümde yaşlanmanızı hızlandıracak olan yemek ve yaşam tarzı günahlarını inceleyeceğiz. Her gün hiç düşünmeden yediğimizi çoğu yiyecek cildimizi bir savaş alanına çeviriyor. Kızarıklıklar, sıkı olmayan bir cilt, göz altı torbaları, siyah noktalar ye hatta erken yaşlanma yediklerimizin ve yaşam tarzımızın bir yansımasıdır. Bu bölümde sözü edilen bütün yiyecekler, cildinizin doku onarımı, sağlık ve serbest radikallerle savaşabilme gücü gibi özelliklerini çalma özelliğine sahiptir.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmektense, bakış açısını değiştirmeniz daha kolaydır. Yaşam tarzı günahlarından -sigara, aşırı güneş, stres, alkol ve kafein- uzak durmak da çok önemlidir. Sonuç olarak, yaptığınız seçimler sizi ya çok hızlı yaşlandıracak ya da yaşlanmanızı geciktirecektir.

 


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Saraylı Ayva Tatlısı


Güzel kokmanın Sırrı Parfüm Kokularının Anlamı Parfüm Seçimi


Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi


Cildinizin Rengini Bulun


Kabak Sandal Sefası


Sergio Rossi Shoes


Temel Cilt Bakım Önerileri Ciltlere Göre Sabun Çeşitleri


Yanıklar için gerekli ilk yardım metotları hangileridir


Gül İle Gelen Güzellik


Tüp Bebek ve Aşılama


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı