Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Gençlerde Cinsellik ve Bulaşıcı Hastalıklar Hakkında BilgilendirmeCinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Dr. Emre Akkuş: En belirgin belirti idrar kanalından akıntıdır. Bu akıntı durduk yerde iç çamaşırı kirletir. Kişi bulunduğu ortamda bir anda bunu hisseder ve panik olur. Sanki akıntı dışarıdan görülebiliyormuş gibi hisseder. Bazen iç çamaşınndaki leke dışandan pantolonuna bile çıkabilir. Bu şekilde şikayetler kişiyi sosyal açıdan rahatsız eder.

Peki bu hastalıklar cinsel sorunlara yol açar mı?

Prof. Dr. Emre Akkuş: Evet. Geçmeyen akıntılar cinsel performansı olumsuz etkiler. Aynca sertleşme sorunları da yaratabilir. Genç yaşta sertleşme bozukluğu olan hastaların bir kısmında gerçek neden, idrar yolu ya da idrar kanalı iltihabıdır. Üretrit ya da prostatit dediğimiz bu hastalıklar yüzünden birçok kişi cinsel sorun yaşadığını zanneder. Halbuki tedavi olsalar, cinsel sorunu ortadan kalkacaktır. Ama tedavileri gerektiği biçimde yapılmadığı için sorunları nüksetme eğilimine girer. Adeta bu hastalıklar kişiyle nikah kıyar; hastaya hayatı boyunca eşlik eder. Biz ürologların en sevmediği hastalıklar Üretrit ve prostatit’tir. Çünkü tedaviye yanıt almak çok güçtür. Hastalar doktor doktor gezerler. Bakarsınız hasta 10 doktora gitmiş, hepsi ayrı antibiyotik vermiş. Ama bir tanesi de şunu dememiş: ‘Bu hastalık seninle yaşayacak. Nüksetmesini önlemek için şunları yapman en doğrusu.


20′li Yaşlar Cinselliğin En Aktif Zamanı mı?

Prof. Dr. Emre Akkuş: Doğru, erkekler bu yaşlarda cinsel uyarılmalarının zirvesindedir. Ama aynı zamanda cinsel açıdan tecrübesizdirler. Nasıl ergenlikte mastürbasyon sayısında erkekler birbirleriyle yarışırsa, 20′li yaşlarda da cinsel ilişki sıklığı konusunda bir yarış olur. Bir gecede kaç defa İlişkide bulunduklanna ilişkin birbirlerine abartılı rakamlar verirler.

Peki Cinsel İlişki Sıklığı Nasıl Olmalı?

Aslında cinsel ilişkide sayı değil, kalite önemli. Yani çiftlerin birlikte cinsel ilişkiden aldıklan zevk önemli. Bu 3 defa da 1 defa da olabilir. Maalesef erkekler, ilişki sayısını erkeklik gücüyle aynı kefeye koyar. Ben hastalarıma, ‘Gecede 1 kere ilişkide bulunman,sana ve partnerine yeterliyse sorun yok. Çok istiyorsanız 2 kere de, 3 kere de olur’ diyorum. Yani bunun standart bir sayısı yok. Erkeklerin böyle bir yarış içine girmesi gereksiz. Zaten kadının da beklentisi bu değildir. Kadın bir gecede kaç defa ilişkiye girdiğini değil, o anda cinsel ilişkiden aldığı zevki düşünür. Bazen hastalarımın şöyle sorularıyla karşılaşıyorum: ‘Arkadaşlarım gecede 3-4 defa ilişki de bulünuyorlarmış. Ben 1 kere birlikte olabiliyorum. Neden böyle? Bu durumda diyorum ki, ‘Bunun cevabı ve tedavisi çok basit. Sen de onlara 3-4 defa ilişkiye girdiğini söyle!’ Çünkü gecede 4 defa diyenler yalan söylüyor. Ya da hayatında aynı gecede birkaç kez 4 defa ilişkiye girmiştir ama her ilişkisinde bu şekilde oluyor diye ifade ediyordur. Aksi, eşyanın tabiatına aykırı!

Cinsel İsteksizlik Genç Yaşlarda Sık Görülür mü?

Prof. Dr. Emre Akkuş: Çok sık olmasa da bazen genç erkeklerde cinsel isteksizlik olabilir. İsteksizlikte başarısızlık korkusu ve prolaktin hormonunun fazla olması etkilidir. Prolaktin beyindeki hipofiz bezinden salgılanan bir hormondur. Beyindeki İyi huylu bazı tümörler prolaktinin fazla salgılanmasına yol açabilir. Genç erkekler eğer isteksizlikten yakınıyorsa, mutlaka kanlarındaki prolaktin düzeyini araştırmalılar. Tedavisi kolaydır. Bazı İlaçlarla prolaktin hormonu belli bir seviyeye düşürülür, böylece isteksizlik şikayeti ortadan kalkar. Bkz.  Cinsel İsteksizlik


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Hepburn Güzellik Anlayışı


Fırında Yoğurt Soslu Baget Tarifi


Kova Burcu Özellikleri


En son Moda Babet Modelleri


Ekmek Pastası Tarifi


Meme Büyütücü Bitkiler


Bebek Besleme Mama Emzirme


Kereviz Püresi Tarifi


Dondurmalı Pasta


Baş dönmesi Vertigo Hakkında


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı