Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Estetik Ameliyatlar Hakkında 

Estetik Ameliyatlar Hakkında

 

Dünya kadınlarının merak ettiği estetik operasyonları hakkında bilgileri paylaşacağız.

Estetik Operasyonlarında Değişiklikler Yenilikler:  

Yenilikler hız kesmeden bu sektörde olan hizmeti arttırırken biz estetik hellimlerinin de başını döndürüyor. Yenilenen sistemler ve geliştirilen ilaçlar her geçen gün daha iyiyi yakalayabilme şansını sunuyor. Son on yıldaki bilinçli hasta ve sürekli yeniliği takip eden hekimler sayesinde yüz, boyun ve elde yaratılan iyilikler minimal cerrahi girişimler ve medikal estetiğin sunduğu avantajlarla şu an 40 yaş üzeri ama yaşının iyisi ve güzeli olan, yaşını hiç sorgulamayacağınız hala çekici olan birçok kadın var. Aslında bunun sırrı, ayrıntılarda yakalanan iyilikten başka bir şey değil; güzellik sadece sıfır çizgiye sahip olup gergin dudaklar ve kalkık kaş olmaktan çıktı. Güzelliğin dili değişti demek asında en doğrusu. Emek verilen ve doğru hastayla buluşturulan doğru teknolojiler sınıf atlattırdı hastalara, estetiksiz doğal görünmelerini sağladı. Yüzde yakalanan bu iyilik halini artık vücut için de kullanıyoruz. Çünkü ancak diri bir vücudun üzerine oturan iyi bir yüz estetik görünüyor.

 

Estetik Operasyonlarında Kişinin Kendisini Tanıması:

Burada kişilerin deformasyonlarını çok iyi bilmesi ve algılaması gerekiyor; bu konuda maalesef biz biraz eksiğiz. Selülitten şikayetçi olan bir hastanın muhakkak kilo fazlasını vermesi gerekliliğini ya da kol sarkmasından şikayet eden bir hastanın kol kaslarını geliştirmesi gerçeğini ya da iç bacağında sarkma ve dalgalanma olan hastanın koldaki gibi aynı şekilde kaslarını diri tutması gerekliliğini ya biz estetik hekimler doğru aktaramamışız ya da hastalarımız kolaya kaçmayı seviyor diyebiliriz. Ama bir gerçek var ki, ancak karşılıklı emekle mükemmel yakalanabilir. Sarkık kollar, deri yığılmaları ve katları olan bir düiz üstü ya da gevşeyen bir karın ya da sarkan kalçalarınız için yapılacak gerçek medikal estetik yaklaşımlar ve çözümler var. Ama hastaların da yapması gereken zorunluluklar mevcut ve bu ayrıntı her zaman öncelikle akılda tutulmalıdır.

 

Estetik Operasyonlarında Yenilenen Tedavi Teknikleri:

Doğru algılanması açısından ilk başta beyninizde bir şablon oturtmak istiyorum. Cildinizi cilt altın bağlayan binlerce minik yay olduğunu düşünün ve bu minik yayların esneyip gevşeme kapasitesi ne kadar yüksek olursa o kadar sıkı ve diri bir cildiniz olduğunu hayal edin. Ama yaşlanmayla, kilo alıp vermeyle ya da geçirilen hamileliklerle o yayların boylarının uzadığını ve cılızlaştığını, çekme gücünü kaybettiğini hayal edin. Sorunun mekanik anlamdaki anlatımı budur; bu gerçeğin vücudunuza yasmasıysa sarkma olarak kendini gösterir. İşte o minik yayların adı kolajendir ve zamanla üretim kapasitesi azalır, var olanlar da artık işlevselliğini kaybeder. Onların tekrar yapılandırılması ancak bir uyarıyla gerçekleşir. New Thermage CPT’yle tek seansta cilde bu uyarı verilir. Özel radyo frekans teknolojisi sayesinde cildin yüzeyi soğutulur ve cilt altı anlık olarak yüksek ısıya çıkar ve bu yüksek ısı cilt tarafından bir hasar olarak algılanır ve onarım mekanizmaları çalışır, cilt sıkılaşır ve yenilenir.

 

 

Thermage Yöntemi:

Thermage kalça, bacak, karın, kol ve selülit problemleri için tek tek ayarlanmış özel başlıklara ve tedavi protokolüne sahiptir. İşlem her bölge için yaklaşık 45 dakika ile bir saat arası sürer. Uygulama sırasında hasta hafif yanmalar hissedebilir ama işlemden sonra herhangi bir kızarıklık, morluk ya da güneş yasağı yoktur. Tedaviden hemen sonra esnekliğini kazanmaya başlayan kolajen etkisiyle gerilme sıkılaşma gözlenir; asıl iyilik halleri 2-6 ay arasındadır ve etkileri iki yıl kadar sürer. Aslında var olan ve iyileştirilen cildin bir kullanım süresi ve son kullanma tarihi yoktur yani yaratılan iyilik elbette yaşlanmayla tekrar kayıp yönüne gidecektir, o yüzden tedavi iki yıl sonra tekrarlanmalıdır. New Thermage CPT yenilenen soğutma sistemi ve 600 bin üzerinde hasta deneyimi ve FDA onayıyla vücuttaki sarkmalar ve selülit sorunu için ilk akla gelen tartışmasız en konforlu sistemdir.

 

Selülit Tedavisi:  

Selülit hidrolipodisrofi diye adlandırılan patolojik bir tanımdır ve o bölgedeki yağ ve su dolaşımı bozulmuş ve distrofiye olmuştur. Yani olmaması gereken bir yerde olmaması gereken bir doku vardır ve bu tüm kan dolaşımını ve cilt sağlığını hatta ileri düzeyde kas sağlığını tehdit eder ama kilo fazlası bundan çok ayrı bir şeydir. Zayıflamada ideal kiloya inmeden yağ hücreleriniz küçülmeden selülit tedavi etmek imkanlı değildir. O yüzden de kilo fazlası olan hasta Thermage sisteminin selülit tedavisine giremez, öncelikle incelmesi ve zayıflaması gereklidir. Burada da devreye Ultralyse Kavitasyon sistemi girer. Ultralyse’le verilen küçük frekanslı ultrasound dalgalarıyla yağ hücreleri küçültülmekte ve bölgesel olarak incelme fırsatı oluşmaktadır. Fakat burada incelmenin de diyet yapmadan olmadığı gerçeği karşımıza çıkar. Yağ hücresinin küçültülmesiyle ortaya çıkan metabolitlerin atılması için kişinin diyet yapması gereklidir. Ultralyse 7-10 gün arasında uygulanır ve yaklaşık altı hafta gibi bir sürede tamamlanır.

 

Doku Kaybı:

Kadınların muzdarip olduğu konulardan birisidir. Cildin sıkılaşması daha doğrusu iyileşmesi sağlandı, dalgalar azaldı, iç bacak düzeldi. Bu sefer de kalçanızın zamanla kaybedilen hacmi dikkatinizi çekti y ada yaşla diz altınızın daha kemikli ve ince olduğunu fark ettiniz ve doku kaybı huzurunuzu bozdu. Formunu kazanmış gergin ir bacak ama incelmiş ve kemiklenen bi diz altı… Burada can kurtarıcı özel üretilen hyalüranik asit dolgular oluyor. Hyalunarik asitten yapılan ve vücuda zararı olmayan, alerji riski olmayan ve kalıcılığı 12-18 ay süren geçici vücut dolgularıyla daha gergin e dolu bir kalça ve daha mükemmel bir diz altı yakalayabilirsiniz. Uygulaması lokal anesteziyle olan kalça ve diz altı dolgularıyla kaybedilen tüm dokular yerine konulabilir ve bu işlem sonrasında gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. 15-30 dakika gibi bir sürede özel enjektörler içindeki hyalüranik asit cilt altınıza verilir ve kaybettiğiniz hacim tekrar kazandırılabilir. Bu estetik cerrahların en çok yaptığı cerrahisiz estetik girişimdir. İşte şimdi bunların vücut formları da var. 10 ya da 20 ml. Şeklinde hazırlanan dolgularla bu çaresiz gibi görünen sıkıntılar da artık çare bulmuş durumdadır.

 


Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Yemekteyiz Fatma Hanım ın Tencere Böreği


Cilt Yaşlanmasını Geciktirmek Ciltin "Asla"ları


Emine Beder'in Bademli Muhallebi Tarifi


Doğal Vücut Bakımı


Geniş Yüzlere Makyaj Tüyoları


Göz Kapağı Ameliyatı


Ünlülerin Hamilelikleri


Çocuk Yetiştirmek


Dış Gebelik


Mutluluk


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2017 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı