Ana Sayfa  Cilt Sağlığı  Diyet  Gebelik  Saç Bakımı  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ahmet Maranki
 Anneyiz
 Ayakkabı Modelleri
 Ayrılık ve Boşanma
 Bacak Güzelliği
 Basından Haberler
 Bebek Sağlığı - Bakımı
 Bel Boyun Sağlığı
 Bitkisel Yağlar
 Börek Tarifleri
 Burçlar Burç Özellikleri
 Çiçek Bakımı
 Cilt - Güzellik Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Çocuk Hastalıkları
 Çorba Tarifleri
 Damatlık Modelleri
 Diş Sağlığı
 Duyduk Duymadık
 Duygusal Alan
 Ender Saraç
 Ev Dekorasyon
 Evlilik
 Gebelik
 Gelinlik Modelleri 2011
 Gelinlik ve Gelin Makyajı
 Genel Sağlık
 Göğüs Büyütme Teknikleri
 Göğüs Hastalıkları
 Güzellik
 İbrahim Saraçoğlu
 İlkyardım Bilgileri
 İş Kariyer
 Kadın Sağlığı
 Kek Tarifleri
 Kilo Vermek İçin
 Makyaj Bilgileri
 Moda
 Omlet Tarifleri
 Örgü Modelleri
 Parfümler Hakkında
 Pasta-Kurabiye Tarifleri
 Pilates Egzersizler
 Popüler Sağlık - Hastalık
 Pratik Bilgiler
 Reçel-Komposto Tarifleri
 Ruh Sağlığı
 Saç Bakımı&Sağlığı
 Sağlık Haberleri
 Sağlıklı Beslenme
 Sağlıklı Hayat
 Salata Tarifleri
 Şifalı Bitkiler
 Sizin Tarifleriniz
 Suna Dumankaya
 Takı Aksesuar
 Tatlı Tarifleri
 Tesettür Giyim
 Ünlülerden Güzellik Sırları
 Ünlülerin Saçları
 Yemek Tarifleri
  İletişim

 Mezoterapi NedirMezoterapi Nedir?

Güzellik doğuştan olsa bile sonradan ilgi ve çaba isteyen bir olgudur. Bu sayfamızda gençleşmede kullanılan bir yöntem olan mezoterapi yöntemini konuşacağız.

 • Mezoterapi, cilt gençleştirmede laser ve botoksla dönüşümlü olarak uygulanırsa en az beş yıllık gençlik sağlıyor.
 • Mezoterapi geçmişi 1950’lere dayanan, ilk çıktığında yara iyileştirmek amacıyla uygulanan, sonrasında ise incelme, yüz gençleştirme ve saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan bir yöntem. Mezoterapi saçta uygulandığında kan dolaşımını artırıcı maddeler (coenzim Q10, minoxidil), hyaluronik asit ve büyüme faktörleri tercih ediliyor. Bu maddeler damarların açılmasını sağlayarak saçların güçlenmesini ve yeni saç üretimini uyarıyor. Ayrıca saçların  dökülmesine sebep olan enzimin işlevine engel olabilen maddeler kullanılıyor.
 • Yüzde uygulandığına ise benzer maddelere ek olarak vitaminler (A, B3, B5, B6), antioksidanlar, DMAE ve DNA gibi yoğun nemlendirici, yeniden yapılandırıcı ve sıkılaştırıcı asit gibi maddeler tercih ediliyor. Mezoterapinin akupunkturdan farkı, özel bazı karışımların deri altına enjekte edilmesinden kaynaklanıyor.
 • Sık tekrar başarıyı artırıyor
 • Yüzde kullanıldığında verilen özel maddelerin sayesinde yüzün sıkılaştırılması mümkün olabiliyor. Bu maddelerin leke açıcı etkileri olabiliyor, bağ dokusunu güçlendirerek çok ince çizgileri açıyor, gözenekleri sıkılaştırabiliyor. Mezoterapide seans sıklıklarının iyi ayarlanması da lazımdır. Öncelikle dört-beş seans haftada bir, sonra koruyucu olarak üç-dört ayda bir tekrarlamak gerekiyor.
 • Dinamik kırışıklıklar için botoks uygulaması yeterli olabiliyor. Oturmuş kırışıklıkları ise botoks çok küçük oranlarda açabiliyor, bu noktada laser ve mezoterapi birlikte uygulanıyor, daha derin çukurlar için dolgu tedavisi eklemek gerekiyor. Hiçbir yöntem tek başına cildi gençleştiremiyor. Bu nedenle hepsinin etkilerinden yararlanmak önem taşıyor. Kişinin ihtiyacına uygun yöntemler doğru belirlenmeli ve uygulamalar kişi ile ayrıntılı paylaşılmalı ve onamı alınmalıdır.
 • Mezoterapi Açılmış gözeneklere iyi geliyor
 • Mezoterapiyi genç yaştaki kişilere de yapmak mümkün. Genç bir kişide gözenekler erken açıldıysa mezoterapi sıkılaştırabiliyor. Mezoterapi ile enjekte edilen özel maddelerin, bağ dokusunu uyarıcı etkisi 15 gün sonra başlıyor, bir ay içinde oturuyor.
 • Saç dökülmesini durduruyor
 • Saç dökülmesinde farklı tedavi seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında yer alan mezoterapi, saç derisine enjekte edilen özel maddeler sayesinde saçların dökülmesini durduruyor. Diğer tedavilerden farkı, mezoterapi ile daha hızlı sonuç alınması.
 • Mezoterapi ilk defa erkek tipi dökülmelerde kullanılmaya başlasa da, kadınlarda görülen hormonal kökenli dökülmelerde de etkili oluyor. Mezoterapide, çok incelmiş, hala saçın olduğu bölgeleri tercih etmek gerekiyor. Çünkü saçların olmadığı kelleşen bölgeye saç ekimi gerekiyor.
 • Mezoterapideki amaç 3-5 seanslık uygulamalarla dökülmeyi durdurmak, 5-6 seanstan sonra yeni saç çıkmasını sağlamaktan kaynaklanıyor. Saç mezoterapisi haftada iki seans, genelde 10 seans uygulanıyor. Kişinin ihtiyacına ve yanıta göre 20-25 seans da uygulanabiliyor. Hastaların kozmetik beklentilerini daha hızlı karşılamak için saç mezoterapisini uygulamak gerekiyor.
 • Mezoterapi zayıflatmada dikkatli kullanmak gerekiyor.
 • Mezoterapi, yüz ve saçın dışında, bölgesel yağlanmaların giderilmesinde de kullanılabiliyor. Ancak özel seçilmiş vakalarda ve bölgelerde uygulamak, başarı şansını artırıyor. Mezoterapinin uygulanacağı kişi eğer çok obez bir kişiyse işe yaramıyor.
 • Yöntem diyet ve spor yaparak zayıflamış, bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan kişilerde daha başarılı olabiliyor. Enjekte edilen maddelerin bazıları deri hücrelerine fazla zarar verebiliyor, bu sebeple doğru madde seçimine dikkat edilmesi önem taşıyor. Uygulama sonucu bazı alanlarda asimetrik çöküntüler olabiliyor, bu nedenle çok dikkatli uygulanması gerekiyor.

Yazı kaynakları: bayanlardunyasi.com Sitede verilen bilgiler, kesinlikle tedavi amaçlı değildir ve tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Sitedeki bilgilere göre verilecek herhangi bir tedavinin sorumluluğu tamamen uygulayıcıya aittir.


  Yorumlar

 
Çağla Şikel Saç Rengi


Ünlülerin Diyet Sırları 2


2010 Ayakkabı Modelleri


Vücudunda ben olanlar dikkat


Bebeklerde Ishal Ishalin Tedavisi


Kadınlarda Aşırı Kıllanma


Beşamelli Soya Soslu Tavuk Tarifi


Göz Çevresine Bitkisel Bakım


Kayısı Kompostosu Tarifi


Zeytinyağının Cilde Faydaları Ve Yararları


Evde ek iş ile alakalı güzel para kazandıran sistem veya iş önerileriniz


Ferace Modelleri, 2015 Ferace Modelleri, Ferace ve Abaya Modası


Tesettür 2015 Kış Kombinlerinde Eldiven Önemi


Mini Mini Köstebek tarifi


Klasik kek tarifi


Yalancı Su Böreği Tarifi


Bayat Ekmek Böreği


Efsane lezzet Ağlayan Kek


Basit Çikolatalı Kurabiye Tarifim


Çok basit şiş kebap tarifim


Copyright 2008-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitemap TOPlist TOPlist e-Kadın Moda Portalı